[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne motocykle BMW trafiły do policjantów. Będą używane do patroli drogowych

Dodano: 13.08.2022 | 10:10

Na zdjęciu: Motocykle BMW trafią na wyposażenie kolejnych czterech komend policji w regionie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejnych siedem motocykli marki BMW trafi na wyposażenie czterech komend policji w województwie kujawsko-pomorskim. – Łącznie do garnizonu trafi dwadzieścia takich pojazdów – informuje Komenda Wojewódzka Policji.

Kilka dni temu informowaliśmy na naszych łamach, że pierwsze motocykle BMW R 1250 RT trafiły już na wyposażenie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, teraz tego typu pojazdy wzmocnią flotę kolejnych komend.

Maszyny przekazano policjantom z komendy miejskiej w Toruniu, Włocławku i Grudziądzu – tam trafią po dwa motocykle oraz komendy powiatowej w Inowrocławiu, gdzie trafi jeden pojazd. – Maszyny w nowej kolorystyce będą użytkowane przez policjantów ruchu drogowego – mówi nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Motocykl BMW R 1250 RT zasilany jest dwucylindrowym bokserem o pojemności 1 254 cm3. – Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm – słyszymy w komendzie. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. – Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer – dodaje Słomski.

Zupełnie nowe barwy policyjne zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki, a także inne elementy poprawiające komfort kierowcy. Pojazdy zakupiono w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments