Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne odejście z Abramczyk Polonii. Szósty żużlowiec pożegnał się z bydgoskim klubem

Dodano: 12.10.2023 | 21:58

Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach to kolejny zawodnik, który po sezonie 2023 pożegnał się z I-ligową Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Kolejny, szósty zawodnik po sezonie 2023 pożegnał się z I-ligową Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Jest nim Szymon Szlauderbach.

W zakończonym niedawno sezonie ligowym, Szlauderbach był w Abramczyk Polonii zawodnikiem do lat 24. W rozgrywkach uzyskał jednak dopiero czterdziestą pierwszą średnią biegopunktową – 1,456.

Czwartek (12 października) okazał się także dniem, w którym ogłoszono nowy klub, do którego przeniósł się Szlauderbach, a jest nim inny zespół I ligi, PSŻ Poznań. Tym samym to szósty zawodnik, który pożegnał się z Abramczyk Polonią. Przypomnijmy, że młodzieżowiec Wiktor Przyjemski podpisał kontakt z Motorem Lublin, Daniel Jeleniewski i Francuz David Bellego przenoszą się do II-ligowej Grupy Azoty Unii Tarnów, zaś Duńczyka Benjamina Basso łączy się z transferem do Orła Łódź, z kolei nowego klubu wciąż szuka Kenneth Bjerre.

Przypomnijmy, że w Abramczyk Polonii w sezonie 2024 jeździć będą Mateusz Szczepaniak i Krzysztof Buczkowski, młodzieżowcy Olivier Buszkiewicz oraz Bartosz Nowak, a także Duńczyk Tim Sorensen (U-24). Wolne pozostało jedno miejsce dla zagranicznego zawodnika, klub wciąż ma na stole kilka propozycji. W ostatnich godzinach pojawiła się informacja, że ofertę Polonii otrzymał Australijczyk Rohan Tungate, który miał być już po słowie z ROW-em Rybnik.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
7 miesięcy temu

Wolałbym Lyagera od Tungate’a. Moim zdaniem jest waleczniejszy i ma mniej frajersko straconych punktów na dystansie.

Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu

Zapomnieliście o Huckenbecku