Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
16C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeKolejne pieniądze na zabezpieczenie osuwiska w Koronowie. Burmistrz odebrał czek od wojewody
Mikołaj Bogdanowicz, Patryk Mikołajewski
27.04.2021 | 19:50

Kolejne pieniądze na zabezpieczenie osuwiska w Koronowie. Burmistrz odebrał czek od wojewody

Na zdjęciu: Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył czek burmistrzowi Koronowa Patrykowi Mikołajewskiemu podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Cztery miliony złotych – czek na taką kwotę na zabezpieczenie osuwiska ul. Tucholskiej odebrał we wtorek (27 kwietnia) burmistrz Koronowa od wojewody.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał na ręce burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego czek na kwotę czterech milionów złotych. – To bardzo ważne wsparcie dla ważnej inwestycji – mówił wojewoda. Jak dodał, środki przeznaczone na realizację wzmocnienia osuwiska w Koronowie pochodzą ze środków MSWiA. To właśnie z budżetu resortu spraw wewnętrznych, wcześniej do regionu trafiła kwota blisko 100 milionów złotych na usuwanie skutków nawałnicy z 2017 roku i wsparcie wówczas – jak wyliczał Mikołaj Bogdanowicz – otrzymały m.in. powiaty: tucholski, sępoleński, nakielski oraz żniński.

Burmistrz Koronowa z kolei mówił dużo o znaczeniu pieniędzy, jakie trafiły do gminy. – W gminie Koronowo jedna droga jest najważniejsza, bo jest drogą dojazdową do miasta i właściwie góruje nad miastem, to jest ulica Tucholska – mówił Patryk Mikołajewski i dodawał: – Ta droga zjeżdżała w ciągu roku 2,3 cm w stronę miasta, ale zaczął się także ruch kolizyjny w dół. Jest to ostatni moment, abyśmy mogli rozpocząć tę inwestycję.

Dla gminy Koronowo to kolejne wsparcie finansowe na tę inwestycję, wcześniej otrzymała ona kwotę blisko 4,4 mln zł na przeprowadzenie pierwszego etapu inwestycji, który – jak mówił burmistrz gminy – została podzielona na trzy etapy. – W pierwszym etapie zrobiliśmy palowanie skarpy palami dwunastometrowymi, w które wszczepiany był pod ciśnieniem beton. Ogłoszony jest już przetarg na drugi etap, który będzie polegał na zrywaniu starej nawierzchni i montowaniu pali pionowych piętnastometrowych, wstrzykiwaniu betonu, zrobieniu betonowej nawierzchni i już przygotowywaniu się do robienia betonowego oczepu, który miałby te dwie płaszczyzny spiąć w całość i ustabilizować na reszcie osuwisko, którym wszyscy się tak martwimy – wyliczał Patryk Mikołajewski i dodał, że rozstrzygnięcie przetargu na drugi etap może nastąpić już w przyszłym tygodniu.

Z informacji przekazanych przez burmistrza wynika, że całkowity koszt tej inwestycji wyniesie co najmniej kilkanaście milionów złotych. Prace w ramach inwestycji mają ruszyć w czerwcu bądź lipcu. – Jeśli pojawią się pytania, to ten start będzie w sierpniu – przekazał burmistrz. Ruch pojazdów w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści