Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne prace przy kanalizacji. Będą utrudnienia drogowe na Kapuściskach i Szwederowie

Dodano: 13.06.2021 | 19:42

Na zdjęciu: Utrudnień można będzie spodziewać się na Kapuściskach i Szwederowie.

Fot. Szymon Fiałkowski

W nadchodzącym tygodniu na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie się przebudowa kolejnych odcinków kanalizacji deszczowej. W związku z tym spodziewane są utrudnienia w ruchu na Kapuściskach i Szwederowie.

Prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej dają się we znaki mieszkańcom Bydgoszczy. Z uwagi na nie przez kilka miesięcy zamknięty był fragment ulicy Skłodowskiej-Curie; przedłużająca się budowa zbiornika retencyjnego opóźniła natomiast realizację buspasa przy ulicy Kolbego. Obecnie utrudnienia z tego powodu panują na ulicy Gdańskiej pomiędzy Kamienną a Czerkaską, na ulicy Sowińskiego czy Swarzewskiej.


CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w organizacji ruchu na terenie Fordonu


Od wtorku, 15 czerwca prace przy kanalizacji deszczowej rozpoczną się na Kapuściskach, a dokładnie na ulicy Kapuściska przy skrzyżowaniu z Betoniarzy. Jak przekazuje ZDMiKP, w miejscu prowadzenia prac ulica Kapuściska będzie bez przejazdu. Roboty zgodnie z harmonogramem mają potrwać do 16 sierpnia. Utrudnień można spodziewać się również na Szwederowie: w związku z pracami na zlecenie MWiK od środy, 16 czerwca nastąpi zajęcie jezdni ul. Konopczyńskiego oraz część skrzyżowania z ul. Gołębią. Skrzyżowanie pozostanie jednak otwarte dla ruchu pojazdów, a prace podobnie jak na Kapuściskach mają potrwać do 16 sierpnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
F.B.
F.B.
3 lat temu

Utrudnienia to naturalny element inwestycji, one miną a inwestycja będzie służyć latami, a nawet dziesiątkami lat.