Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKolejne przypadki złamania kwarantanny w regionie. Jedna osoba poszła po zakupy, inna… spożywała alkohol przed sklepem
policja bydgoszcz
30.03.2020 | 11:10

Kolejne przypadki złamania kwarantanny w regionie. Jedna osoba poszła po zakupy, inna… spożywała alkohol przed sklepem

Na zdjęciu: Policjanci zapowiedzieli skierowanie wniosków do sądu o ukaranie osób, które złamały kwarantannę.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Są dwa kolejne przypadki złamania kwarantanny na Kujawach i Pomorzu – informują policjanci. Wnioski o ukaranie osób zostaną skierowane do sądu.

Do obu przypadków doszło w miniony piątek (27 marca). Kara grzywny do 30 tysięcy złotych grozi 67-letniemu mężczyźnie z Aleksandrowa Kujawskiego. – Według posiadany przez policjantów informacji, mężczyzna powinien był przebywać na terenie swojej posesji – mówi mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas kontroli posesji okazało się, że w domu nikogo nie ma. Jak się okazało, 67-latek wyszedł z domu… po zakupy. Grozi mu teraz grzywna do 30 tysięcy złotych, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


OBSERWUJ: SPECJALNY SERWIS POŚWIĘCONY KORONAWIRUSOWI


Drugi przypadek złamania kwarantanny miał miejsce również w piątek, w Lipnie. – Po godzinie 15:00 lipnowscy policjanci otrzymali informację o osobach grupujących się przy sklepie – mówi podkom. Małgorzata Małkińska z lipnowskiej policji. Jak się okazało, jedna z osób miała być objęta kwarantanną. Po przyjeździe na miejsce, policjanci zauważyli grupę osób, która spożywała alkohol.

Podczas kontroli mężczyzn potwierdziły się przypuszczenia: 45-latek złamał kwarantannę. W ubiegły poniedziałek (23 marca) wrócił z zagranicy i powinien przebywać w domu. – Pozostałe zgromadzone przy sklepie osoby także złamały obowiązujące rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polski stanu epidemii zakazującego grupowania się osób i muszą liczyć się z konsekwencjami – dodaje podkom. Małkińska.

Policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie wszystkich zebranych przy sklepie osób – czterech mieszkańców Lipna i jednego z terenu gminy Wielgie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści