Bydgoszcz
22C
Słonecznie
40% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 22 • L 22
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKolejne tramwaje Pesy pojawią się w Bułgarii
Wikipedia - Marek Łuczyński
28.01.2016 | 01:12

Kolejne tramwaje Pesy pojawią się w Bułgarii

Wczoraj podpisano umowę na dostawę Swingów do Sofii.

Na zdjęciu: Takie tramwaje jeżdzą również po naszym mieście.

Fot. wikipedia / fot. Marek Łuczyński

Bydgoska Pesa wygrała kolejny zagraniczny przetarg. Pięć nowych Swingów pojawi się jeszcze w tym roku w stolicy Bułgarii. 

Przetarg został ogłoszony w czerwcu 2015 roku przez sofijski „Stołeczny Elektrotransport” EAD. Pesa nie była jedynym kandydatem pragnącym otrzymać to zlecenie. Swoją ofertę złożył również rumuński producent Astra Vagoane Calatori. Jednak nie spełnił on warunków w zakresie doświadczenia. Zwycięstwo Pesy zwieńczyło wczorajsze (27.01) podpisanie umowy, w ramach której zobowiązała się ona do dostawy pięciu niskopodłogowych tramwajów dla rozstawu 1009 mm oraz materiałów niezbędnych do konserwacji taboru, specjalistycznych narzędzi, wyposażeń diagnostycznych, dokumentacji i szkolenia personelu.

Za zrealizowanie zamówienie Pesa otrzyma 8,5 mln euro. Postępowanie jest finansowane na podstawie umowy pożyczki między Sofią a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). Wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone do stolicy Bułgarii w ciągu siedmiu miesięcy od wejścia w życie umowy.

Nie będzie to pierwszy kontrakt na dostawy do tego miasta. Mieszkańcy Sofii od prawie dwóch lat korzystają z dwudziestu Swingów. Pojazdy Pesy są pierwszymi nowymi i całkowicie niskopodłogowymi tramwajami kursujący w bułgarskiej stolicy.


Powiązane treści