Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 5 • L 3
11C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne ulice do remontu. Na pięciu osiedlach
DSC_0818
24.05.2016 | 13:27

Kolejne ulice do remontu. Na pięciu osiedlach

Pięć ulic zostanie wyremontowanych zgodnie z programem inicjatyw lokalnych.

Na zdjęciu: Stowarzyszenia mieszkańców muszą zapewnić 25% środków na inwestycję. Resztę kosztów pokrywa miasto

Fot. ST/archiwum

Ulice na pięciu osiedlach doczekają się remontu. Modernizacje będą przeprowadzone zgodnie z programem inicjatyw lokalnych.

Program inicjatyw lokalnych zakłada współpracę mieszkańców z miastem. Stowarzyszenia bydgoszczan, które zbiorą środki na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na wykonanie prac w bieżącym roku budżetowym. Jest to sposób m.in. na remonty ulic o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym. Do tej pory miasto zrealizowało wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniły wymogi formalne.

Czytaj także: Wyremontowana ul. ks. Prał. Biniaka otwarta

W maju komisja opiniująca wnioski wydała pozytywną decyzję dla pięciu zgłoszonych przedsięwzięć. Na Czyżkówku planowana jest przebudowa ulicy Kuczmy, na której oprócz nowej jezdni pojawią się też chodnik, kanalizacja i oświetlenie. Modernizacji doczekają się też ul. Wiosenna (Miedzyń), ul. Darłowska (Bartodzieje), ul. Kosińskiego (Błonie) oraz ul. Delfinowa (Osowa Góra). Łącznie w tym roku zatwierdzono już osiem inwestycji – w marcu poinformowano o planach remontów na ul. Łukasiewicza, ul. Nakielskej oraz ul. Księżycowej.

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu mogą kontaktować się z zespołem ds. inicjatyw lokalnych – tel. 52 58 58 721 lub 52 58 58 329, mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl, adres: ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201.


Powiązane treści