Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 12 • L 12
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeKolejne ważne ulice Inowrocławia w remoncie
Inowrocław_SG_duże (15)
26.04.2017 | 10:39

Kolejne ważne ulice Inowrocławia w remoncie

Najpierw utrudnienia, później wygoda...

Na zdjęciu: Wkrótce przejzad przez Inowrocław będzie o wiele łatwiejszy.

Fot. Stanisław Gazda

Firma Kobylarnia – generalny wykonawca obwodnicy Inowrocławia informuje, iż remont ulicy Toruńskiej ma się ku końcowi. Teraz czas na Staszica oraz Dworcową.

Wymienione zostały górne warstwy nawierzchni a do wykonania pozostały jedynie warstwy nawierzchni na skrzyżowaniach w ciągu ulicy Toruńskiej oraz wykonanie oznakowania poziomego. W związku z postępem prac w nocy z 25 na 26 kwietnia rozpoczął się remont ulicy Staszica. Prowadzony będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ulicą Poznańską.

-Prace wykonywane będą połówkowo na każdej z jezdni, to jest zamknięcie jednego pasa ruchu. Ruch w trakcie prowadzenia robót na jezdni dwu pasowej prowadzony będzie jednym pasem. Zasadnicze roboty będą prowadzone poza okresem zwiększonego natężenia ruchu drogowego – informuje Michał Zajączkowski z firmy Kobylarnia.

Po zakończonych pracach, ulica Staszica będzie udostępniona pełną szerokością po remontowanych odcinkach jezdni. W ramach remontu wykonawca ma za zadanie wymienić górne warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Utrudnienia na ulicy Staszica potrwają około 4 tygodnie.

W drugiej połowie maja planowane będzie rozpoczęcie remontu ulicy Dworcowej. Prowadzony będzie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Staszica do skrzyżowania z Aleją Okrężną, na takich samych zasadach jak remont ulicy Toruńskiej i potrwa również około 4 tygodni.

-Liczymy na wyrozumiałość ze strony mieszkańców, zwłaszcza kierowców, ale przecież już za kilka tygodni będziemy mieli wiele kilometrów wyremontowanych ulic i niewiele później tak wyczekiwaną obwodnicę, o którą tak długo wspólnie walczyliśmy – zauważa Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Inowrocławianie oprócz uzbrojenia się w cierpliwość powinni też zachować szczególną ostrożności podczas ruchu po remontowanych odcinkach jezdni.

 

 


Powiązane treści