Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejne wsparcie przez PZU Życie S.A leczenia pacjentów Centrum Onkologii technikami HIPEC i PIPAC
22.07.2018 | 14:35

Kolejne wsparcie przez PZU Życie S.A leczenia pacjentów Centrum Onkologii technikami HIPEC i PIPAC

Na zdjęciu: Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy otrzymało kolejne znaczące wsparcie ze strony Firmy PZU Życie SA.

Dzięki przekazaniu pomocy finansowej, tym razem w kwocie 170 000,00 zł w ramach umowy prewencyjnej, Centrum uzyskało możliwość zakupu 20 nebulizatorów wraz zestawem pojemników strzykawkowych do wstrzykiwacza, stosowanych u  pacjentów leczonych z powodu rozsiewu śródotrzewnowego.

Dotychczas dzięki działaniom tej Firmy możliwe było przeprowadzenie już kilkudziesięciu zabiegów dootrzewnowej podciśnieniowej chemioterapii aerozolem co sprawiło, że Ośrodek w Bydgoszczy jest obecnie krajowym liderem w zakresie leczenia pacjentów technikami HIPEC i PIPAC.

Zabiegi wykonywane są przez Oddział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej, kierowany przez Prof. dr hab. n. med. Wojciecha Zegarskiego.

Dzięki pomocy PZU Życie SA  pacjenci leczeni w Centrum Onkologii w Bydgoszczy mają dostęp do najnowocześniejszych na świecie metod leczenia.

 


Powiązane treści