Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKolejne wydarzenie kulturalne w Sztukaterii
sztukateria bydgoszcz
04.07.2019 | 21:13

Kolejne wydarzenie kulturalne w Sztukaterii

Na zdjęciu: Plakat wystawy "Pochód".

Fot. mat. prasowe

W siedzibie Fundacji Sztukateria (Marcinkowskiego 22) odbędzie się kolejne wydarzenie. 12 lipca zaplanowano wernisaż wystawy Tomasza Kantorowskiego „Pochód”.

Fundacja Sztukateria to projekt prowadzony przez Katarzynę Małkiewicz – architektkę i projektantkę wnętrz, do niedawna pracującej w renomowanej bydgoskiej pracowni Lines, a obecnie właścicielki autorskiej pracowni Nofo. Małkiewicz jest też znana z pokazywania metamorfozy swojego mieszkania w śródmiejskiej kamienicy na instagramowym profilu „Loft na poddaszu”. Jej pomysły na zagospodarowanie wnętrza poddasza znalazły uznanie magazynów architektonicznych, w tym Ikea Magazine. Działania w fundacji prowadzi z Sandrą Rabczewską, zajmującą się fotografowaniem. TUTAJ można przeczytać nasz wywiad z Katarzyną Małkiewicz, w którym opowiada o Sztukaterii i jej działalności.

Oficjalne otwarcie Sztukaterii nastąpiło 26 kwietnia, podczas wernisażu wystawy zbiorowej MIASTOSTAN poświęconej Bydgoszczy. Natomiast w piątek, 12 lipca o godzinie 19:00 odbędzie wernisaż wystawy „Pochód”. – Tym razem przestrzeń przy Marcinkowskiego 22 wypełnią prace Tomasza Kantorowskiego – grafika, ilustratora, plakacisty. „Pochód” to droga idealnego balansu pomiędzy sacrum i profanum. Świat przedstawiony Kantorowskiego jest magiczny, baśniowy, odrealniony. W swoich pracach łączy motywy słowiańskie, nadwiślańskie i chrześcijańskie, nie unikając patosu czy ironii – informuje prezes zarządu fundacji Katarzyna Małkiewicz.

Kantorowski sam przyznaje, że inspiruje go tęsknota za za utraconym światem, zaś tworzenie daje mu możliwość podziwiania tego, z którym przychodzi mu się mierzyć na co dzień, utrwalenia go choć na chwilę. „Pochód” to świadomy sen artysty, pełny psychodelicznych motywów, surrealistyczny i zmysłowy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści