Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne zakażenia w sanatorium w Ciechocinku. Łącznie prawie 30 nowych przypadków w regionie

Dodano: 24.08.2020 | 11:07

Na zdjęciu: Szpital w Grudziądzu poinformował o śmierci 65-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem.

Fot. wikipedia

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 548 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła 1 osoba w województwie kujawsko-pomorskim.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach śląskim (98), łódzkim (71) i małopolskim (61). Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 27 nowych zakażeń. Wśród osób zakażonych jest  10 osób z powiatu aleksandrowskiego, gdzie wykryto zakażenia zakażenia w sanatorium w Ciechocinku. Oprócz tego odnotowano 4 osoby z powiatu toruńskiego, 3 osoby z Grudziądza, 2 osoby z powiatu sępoleńskiego, 2 osoby z powiatu brodnickiego, 1 osoba z Bydgoszczy, 1 osoba z Torunia, 1 osoba z powiatu radziejowskiego, 1 osoba z powiatu lipnowskiego, 1 osoba z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i 1 osoba z powiatu chełmińskiego. Urząd wojewódzki poinformował także o jednym ozdrowieńcu.

Dotychczas w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 1 153 przypadki zakażenia koronawirusem – najwięcej w Bydgoszczy (236) i Toruniu (221). W kwarantannie przebywa obecnie 3 037 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek także o śmierci 5 osób. Jedną z nich jest 65-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Grudziądzu. To 32 osoba, która zmarła w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie w całym kraju zmarło 1 960 osób.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments