Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne zmiany na odcinku drogi S5 na północ od Bydgoszczy. Kierowcy pojadą fragmentem nowej trasy [MAPA]

Dodano: 26.08.2020 | 19:34

Na zdjęciu: Od czwartku kierowcy pojadą nowo wybudowanym fragmentem odcinka drogi S5 pomiędzy Luszkowem a Grucznem. Za realizację całego odcinka Świecie Południe - Bydgoszcz Północ odpowiada Kobylarnia oraz Mirbud.

Fot. GDDKiA

W czwartek przed południem drogowcy wprowadzą nową organizację ruchu na fragmencie odcinka budowanej drogi ekspresowej S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ. Zmiany będą obowiązywały do wiosny przyszłego roku.

Jak zapowiedziało wykonujące odcinek konsorcjum Kobylarni oraz Mirbudu, ruch na blisko dwukilometrowym odcinku pomiędzy miejscowościami Luszkowo oraz Gruczno zostanie przeniesiony z dotychczasowego śladu drogi krajowej nr 5 na nowo wybudowaną jezdnię drogi S5. Zostanie na niej wprowadzony ruch dwukierunkowy. – Będzie odbywał się po warstwie wiążącej – dodaje Paweł Bruger, rzecznik prasowy Grupy Mirbud.

Zmiany obejmą fragment DK 5 od pikietażu 10+800 do 12+600 (1,8 km). – Umożliwi to rozbiórkę drogi krajowej na tym odcinku oraz budowę lewej jezdni S5 – wskazuje Bruger. Po przełożeniu ruchu na nową część trasy wykonawca będzie realizował tam również (już po rozbiórce) roboty ziemne.

Z komunikatu przekazanego na stronie odcinka Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (dawniej: Dworzysko – Aleksandrowo) wynika, że nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować do czasu zmian „wynikających z postępu robót”. Bardziej precyzyjny jest Bruger, który zapowiedział, że taka organizacja będzie obowiązywała do maja przyszłego roku.

Drogowcy apelują do kierowców o szczególną ostrożność w obliczu zmian i dostosowanie się do wprowadzonego oznakowania. Zacznie ono funkcjonować w czwartek, 27 sierpnia o godzinie 10:00.

mapa_organizacja_ruchu_droga_S5_Kobylarnia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bizon
Bizon
3 lat temu

Jazda ta drogą to prawdziwa udreka?

dav
dav
3 lat temu

bo jest 50km/h spokojnie mozna dac 70. Ale nie chodzi o to, jak jest 50 pojada 70, jak dadza 70, będą jechać 90/100 km/h,