Bydgoszcz
10C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 10 • L 10
8C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne zmiany na Wojska Polskiego. Utrudnienia dla kierowców
24-06-2019 Budowa torowiska_ węzeł Szarych Szeregów Bydgoszcz - SF (5)
27.07.2019 | 10:37

Kolejne zmiany na Wojska Polskiego. Utrudnienia dla kierowców

Na zdjęciu: Trwają prace na al. Wojska Polskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap prac w rejonie ulic Magnuszewskiej i Szpitalnej. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Wykonawca prac zamknie wjazd do Kauflanda i na stację Shell na wysokości małego ronda, które jest tymczasowym przejazdem przez torowisko. Do sklepu i na stację będzie można wjechać od strony ul. Modrakowej, a na Shella także przez drugi, wcześniejszy z wjazdów z Wojska Polskiego, który nie zostanie zamknięty.

Wykonawca robót, wybudował również tymczasowy wyjazd z parkingu marketu Kaufland, który znajduje się na wysokości wejścia do marketu. Firma budowlana, planuje opisane prace zakończyć do 24 sierpnia 2019 roku.

Wszystkie roboty mają z kolei zakończyć się do 18 października. W ramach modernizacji układu torowego i drogowego zmianom ulegnie węzeł Szarych Szeregów (będzie możliwy wjazd tramwajów z ul. Wojska Polskiego od strony ronda Kujawskiego w ulicę Szpitalną i dalej – w stronę Glinek), wspomniana pętla na Magnuszewskiej (możliwy będzie również wjazd na nią autobusów), dobudowane zostaną drogi dla rowerów, zainstalowane zostanie nowe oświetlenie, modernizacji poddana została również kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni ul. Wojska Polskiego. Węzeł na Kapuściskach zostanie włączony do systemu ITS, który ma nadawać priorytet komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści