Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne zmiany przy szkole na Kapuściskach. To wstęp do większego remontu
SP nr 46 Bydgoszcz
12.01.2021 | 16:22

Kolejne zmiany przy szkole na Kapuściskach. To wstęp do większego remontu

Na zdjęciu: Teren przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 46 ma zostać w nadchodzących miesiącach wyremontowany.

Fot. Eryk Dominiczak

Miasto przymierza się do kolejnych zmian na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 przy ulicy Kombatantów na osiedlu Kapuściska. Dzięki projektowi wybranemu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zmodernizowany zostanie teren przed szkołą. Będzie to swoisty wstęp do jej remontu i termomodernizacji.


CZYTAJ TAKŻE: Dobre wieści dla mieszkańców Kapuścisk. Pierwsi z nich po 20 latach oczekiwania będą mogli wykupić lokale komunalne


SP nr 46 znajduje się na terenie przylegającym do przestrzeni rekreacyjnej w rejonie ulic: Kombatantów i Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej, nieopodal znanej (nie tylko na osiedlu) górki saneczkowej i lasu, który oddziela go od szpitala miejskiego. Na przyszkolnym boisku w minionych miesiącach doszło już, dzięki aktywności mieszkańców i skutecznego głosowania w ramach BBO, do pierwszych prac. W ten sposób powstała między innymi bieżnia lekkoatletyczna czy skocznia w dal, a także strefa gier podwórkowych.

We wtorek, 12 stycznia miasto zakończyło z kolei przyjmowanie ofert w ramach drugiego (także wybranego w BBO) etapu prac przy Szkole Podstawowej nr 46. Tym razem prace obejmą teren przed wejściem do placówki. Usunięta zostanie wysłużona – i mało estetyczna – nawierzchnia betonowo-asfaltowa, którą zastąpi kostka brukowa. Uporządkowana ma zostać zieleń – teren przed budynkiem zostanie na nowo obsiany trawą, część krzewów i drzew zostanie przesadzona, wycięte zostaną dwa modrzewie znajdujące się w rejonie bramy wjazdowej usytuowanej bliżej ulicy Kombatantów. Odnowione zostaną też murki oporowe. Przed szkołą stanie osiem tablic edukacyjnych (ich treść ma być uzgodnione z miastem i dyrekcją SP nr 46) oraz trzy ławki. Języczkiem u wagi będzie natomiast rzutnia do pchnięcia kulą, która znajdzie się po wschodniej stronie szkoły, w sąsiedztwie wspomnianej wyżej infrastruktury do lekkiej atletyki. Jeśli nic nie zakłóci inwestycji, powinna być ona zakończona do 31 maja.

Po ogłoszeniu wyników ostatniego głosowania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wiadomo już, że nie będzie to koniec zmian na terenie SP nr 46. Tym razem uznanie mieszkańców (choć mniejsze niż wcześniejsze projekty w tym miejscu) zyskał pomysł projektu ulokowania tam parku kieszonkowego. Zagłosowało na niego blisko 180 osób. Koszt realizacji projektu pod nazwą „W cieniu drzew” to 340 tysięcy złotych.

Wiadomo także, że zmiany w szkole planowane są także w ramach miejskiego programu termomodernizacji. Na razie ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej. Obejmuje on przygotowanie materiałów potrzebnych zarówno do wspomnianej termomodernizacji, ale również wymiany instalacji wewnątrz budynku. Na oferty w przetargu urzędnicy czekają do najbliższego poniedziałku, 18 stycznia.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, w założeniach program termomodernizacji ma objąć około siedemdziesięciu szkół i przedszkoli. Wartość programu może sięgnąć nawet 400 milionów złotych. Miasto chce znaczną część tych środków pozyskać z funduszy zewnętrznych. Na osiedlu Kapuściska wyremontowane mają zostać także budynki Szkoły Podstawowej nr 28 i Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy ulicy Baczyńskiego czy Zespół Szkół Chemicznych mieszczący się przy ul. Łukasiewicza.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści