[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejni funkcjonariusze wzmocnią szeregi kujawsko-pomorskiej policji. Będą pracować także w Bydgoszczy

Dodano: 30.11.2022 | 21:50

Na zdjęciu: Szeregi kujawsko-pomorskiej policji wzmocni dwudziestu trzech nowych funkcjonariuszy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nowi policjanci przyjęci do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie złożyli ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Tym razem szeregi kujawsko-pomorskiej komend policji wzmocni dwudziestu trzech nowych funkcjonariuszy. Dziesięciu z nich służyć będzie następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy, pięciu wzmocni oddziały prewencji policji w Bydgoszczy, kolejnych dwóch funkcjonariuszy będzie pracowało w komendach miejskich w Toruniu i Włocławku oraz komendzie powiatowej w Nakle nad Notecią, jeden w komendzie powiatowej w Radziejowie, a kolejny w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci, którzy złożyli ślubowanie w KWP, teraz wyjadą do Centrum Szkolenia Policji do Legionowa, gdzie na Mazowszu przejdą szkolenie podstawowe i po jego przejściu trafią do wspomnianych komend. – Za chwilę pojedziecie na szkolenie i tam zapewne pojawią się pierwsze dylematy, czy ja dobrze wybrałem, czy to jest miejsce dla mnie. Takie momenty przyjdą. Proszę Was, aby wówczas roztropność wzięła górę, abyście przeczekali i przetrwali ten czas. Bo to jest czas, kiedy wykuwa się stal, a stal, jak wiemy, wykuwa się w ogniu, zimnej wodzie bądź oleju. To będzie czas poświęceń i wyrzeczeń. Ale wierzę, że wrócicie tu i będziecie wspólnie z nami pełnili służbę – mówił do nowo przyjętych policjantów szef kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy nadinsp. Piotr Leciejewski.

Nowym funkcjonariuszom gratulował także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, czy praca policji jest dobrze zorganizowana, czy obywatele czują się bezpiecznie. Wasza decyzja o wstąpieniu do policji jest kluczowa, bo w tych aspektach my zawsze możemy liczyć na kujawsko-pomorskich policjantów – podkreślał przedstawiciel rządu w terenie.

Kolejni funkcjonariusze wzmocnią szeregi kujawsko-pomorskiej policji. Będą pracować także w Bydgoszczy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments