Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKolejni funkcjonariusze wzmocnili policję. Będą służyć także w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
14.05.2023 | 10:30

Kolejni funkcjonariusze wzmocnili policję. Będą służyć także w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi kujawsko-pomorskiej policji. W komendzie wojewódzkiej w Bydgoszczy złożyli oni ślubowanie.

To kolejni nowi mundurowi, którzy w ostatnim czasie zasilili formację. Jak już wcześniej informowaliśmy, w połowie stycznia br. ślubowało 49 nowych funkcjonariuszy, zaś na początku marca kolejnych 23. – To dla nas i dla was bardzo ważny dzień – nie ukrywał szef kujawsko-pomorskich policjantów nadinsp. Piotr Leciejewski i tłumaczył: – Dla nas z tego względu, że zyskujemy nowe koleżanki i kolegów, dla Was ponieważ przed chwilą wypowiedzieliście słowa, które bardzo dużo znaczą, słowa najważniejsze, jeśli chodzi o służbę w polskiej policji.

Nadinsp. Leciejewski zaznaczał, że służba w policji jest wymagająca zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. – Każdy z was znajdzie swoje miejsce w naszej formacji. Bądźcie cierpliwi. Życzę policyjnego szczęścia, wytrwałości, powodzenia na szkoleniu – mówił komendant.

Policjanci będą teraz służyć w komendach miejskich i powiatowych na terenie województwa. Już wiadomo, że pięciu z nich zacznie pracę w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu, czterech kolejnych trafi do komend w Bydgoszczy i Tucholi, trzech będzie służyło w komendzie we Włocławku, po dwóch nowych funkcjonariuszy będzie w komendach w Toruniu, Brodnicy, Nakle nad Notecią, Radziejowie i Świeciu, a po jednym w komendach w Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Lipnie i stacjonującym we Włocławku oddziale prewencji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments