Bydgoszcz
5C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 7 • L 4
7C
Sr
10C
Czw
10C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejni narodowcy w rękach policjantów. Wkrótce usłyszą zarzuty
kajdanki-e1464087346780
24.05.2016 | 12:54

Kolejni narodowcy w rękach policjantów. Wkrótce usłyszą zarzuty

Mężczyźni w wieku 18-20 lat zostali ujęci w poniedziałek przez bydgoskich funkcjonariuszy.

Na zdjęciu: Na razie zatrzymani mężczyźni przebywają w policyjnej izbie zatrzymań.

Fot. FreeImages

Kolejne trzy osoby trafiły w ręce bydgoskiej policji w związku z incydentem na tle narodowościowym z pierwszej połowy maja. – Niebawem młodzi mężczyźni staną przed obliczem prokuratora, który zdecyduje o postawieniu im zarzutów – mówią policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Bydgoska policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Czy to oni napadli na obcokrajowców?

W poniedziałek funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy ujęli 18-, 19- i 20-latka podejrzewanych o udział w napaści na grupę zagranicznych studentów. Przypomnijmy, że 11 maja Czeszka, Słowak oraz czterech obywateli Turcji zostali zaczepieni na bulwarach nad Brdą (na wysokości Media Marktu) przez grupę narodowców. – W trakcie tego zajścia byli oni szarpani, a nawet uderzani. Wszystko wskazuje na to, że miało to związek z ich narodowością – mówi mł. asp. Piotr Duziak z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Trójka zatrzymanych usłyszy najprawdopodobniej zarzut stosowania przemocy z powodu przynależności narodowej. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia. Kilka dni temu policjanci zatrzymali dwie inne osoby podejrzewane o udział w incydencie sprzed dwóch tygodni.


Powiązane treści