Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKolejni piraci drogowi zatrzymani przez policyjną grupę SPEED. Sześć osób w jeden dzień straciło prawo jazdy!
wideorejestrator_predkosc_grupa_speed_KMPWloclawek
08.03.2020 | 14:42

Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez policyjną grupę SPEED. Sześć osób w jeden dzień straciło prawo jazdy!

Rekordzista miał na liczniku aż 123 kilometry na godzinę (przy ograniczeniu do 50 km/h).

Na zdjęciu: Do swoich działań policjanci z regionu wykorzystują również nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Fot. KMP Włocławek

Policjanci z regionu kontynuują działania sprawdzające, z jaką prędkością poruszają się kierowcy, szczególnie w terenie zabudowanym. W tym tygodniu we Włocławku i jego okolicach funkcjonariusze działający między innymi w specjalnej grupie SPEED zatrzymali sześć praw jazdy. Rekordzista dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 70 kilometrów na godzinę.

Funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” weryfikowali zachowanie kierowców na trzech drogach krajowych przebiegających przez teren miasta i jego najbliższego sąsiedztwa. Jak informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, tylko we wtorek mundurowi zatrzymali sześć osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym (50 km/h) dwukrotnie.

W czterech przypadkach zbyt szybką jazdę zarejestrowano na terenie samego Włocławka – na drogach krajowych nr 62 oraz 91. Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane do kontroli wskutek nieprzepisowej jazdy w miejscowości Szpetal Górny (gmina Fabianki) na drodze krajowej nr 67. To właśnie tam policjanci zarejestrowali niechlubnego rekordzistę – pomimo wspomnianego ograniczenia do 50 km/h 23-letni kierowca mercedesa jechał przez niewielką miejscowość z prędkością 123 km/h.

Wszyscy wyżej wymienieni kierowcy stracili automatycznie prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo policjanci ukarali ich mandatami oraz dopisali do ich konta punkty karne. – Każdy z nich otrzymał ich dziesięć – dodaje Tomaszewski.

W swojej akcji mundurowi – działający także w specjalnie powołanej w ubiegłym roku grupie SPEED zajmującej się sprawdzaniem prędkości na drogach regionu – wykorzystują nie tylko tradycyjne radiowozy, ale również pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadku na kujawsko-pomorskich trasach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w niemal tysiącu wypadków na drogach regionu zginęło aż 211 osób, a niemal 1000 zostało rannych.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści