Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny bydgoszczanin nielegalnie udostępniał płatną telewizję – także sobie i rodzinie

Dodano: 06.12.2023 | 14:01

Na zdjęciu: Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną zatrzymali kolejnego w ostatnich dniach mężczyznę prowadzącego nielegalny proceder związany z sharingiem, czyli udostępnianiem sygnału płatnej telewizji.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną zatrzymali kolejnego w ostatnich dniach mężczyznę prowadzącego nielegalny proceder związany z sharingiem, czyli udostępnianiem sygnału płatnej telewizji. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili między innymi 10 dekoderów i kilka kart abonenckich służących do tego typu działalności. Mężczyzna już usłyszał zarzut.

Pod koniec listopada policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 44-latka, który na osiedlu Pod Skarpą w Fordonie nielegalnie udostępniał płatną telewizję. Wówczas funkcjonariusze przyznali, że sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz biuro prasowe bydgoskiej komendy informuje o kolejnym zatrzymaniu. Tym razem w ręce stróżów prawa wpadł 46-latek, który również prowadził nielegalny proceder związany z sharingiem. Jest to proceder pozwalający na odbiór kanałów telewizji satelitarnej w czasie rzeczywistym, w wyniku bezprawnego uzyskania uprawnień przysługujących klientom nadawców telewizyjnych.

Policjanci skontrolowali cztery lokale mieszkalne, piwnice i przynależne do nich inne pomieszczenia, gdzie mężczyzna miał prowadzić przestępczą działalność. Przeprowadzone przeszukanie potwierdziło podejrzenia policjantów. – Podczas czynności okazało się, że mężczyzna sam korzystał z rozdzielanego sygnału w należących do niego lokalach mieszkalnych (w tym również w mieszkaniu znajdującym się na terenie Trójmiasta) oraz miejscach prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto udostępniał sygnał swojej rodzinie – dodaje kom. Lidia Kowalska z zespołu komunikacji społecznej bydgoskiej komendy.


UWAGA: Znamy datę otwarcia nowego Aldi w Bydgoszczy!


Policjanci zabezpieczyli do sprawy między innymi: 10 dekoderów wraz z okablowaniem oraz trzy karty telewizji cyfrowej. Wszystkie przedmioty będą dowodami w prowadzonym postępowaniu. Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną, przedstawili 46-latkowi zarzut dzielenia i rozpowszechniania sygnału płatnej platformy telewizyjnej innym osobom bez uprzedniego upoważnienia usługodawcy, przy użyciu specjalnie przystosowanego i zaprojektowanego sprzętu teleinformatycznego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za przestępstwo to grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Podczas czynności był obecny biegły z dziedziny informatyki śledczej oraz przedstawiciel poszkodowanej platformy cyfrowej. – Nadmienić należy, że oprócz osoby, która udostępnia nielegalnie treści płatnej telewizji, odpowiedzialność karną ponosi również osoba, która również nielegalnie odbiera kanały – dodaje komisarz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments