Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny cios w narkotykową branżę. Zabronione środki ujawniono w Śródmieściu

Dodano: 06.11.2022 | 12:00

Na zdjęciu: Zabezpieczone przez kryminalnych narkotyki podczas akcji w Śródmieściu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Woreczki z grzybkami halucynogennymi oraz inne narkotyki zabezpieczyli podczas akcji kryminalni z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Do sprawy zatrzymali 20-latka, który decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze akcję przeprowadzili w minioną środę (2 listopada). – Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że 20-letni mieszkaniec tego osiedla może mieć związek z narkotykami – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje, że kryminalni postanowili skontrolować miejsce zamieszkania 20-latka.

Szybko dokonali kontroli pokoju w mieszkaniu mężczyzny i tam natrafili na narkotykowy ślad. – W szafce ujawnili cztery woreczki z grzybkami halucynogennymi, a kolejne z białymi i brązowymi kryształkami – dodaje Kowalska i nadmienia, że to nie wszystko. – Znajdowały się tam również niebieskie (extazy) i różowe (2C-B) tabletki – wylicza. Substancje o łącznej wadze niemal 100 gramów zostały przez kryminalnych zabezpieczone. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że wszystkie są substancjami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

20-latka zatrzymano, a następnie doprowadzono do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do dziesięciu lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i wobec zatrzymanego zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments