Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny cios w narkotykowy biznes w Bydgoszczy. Na Kapuściskach zabezpieczono kilogramy substancji

Dodano: 10.02.2023 | 11:36

Na zdjęciu: Podczas akcji na Kapuściskach, kryminalni zabezpieczyli spore ilości narkotyków.

Fot. KWP Bydgoszcz

To kolejne w krótkim odstępie czasu uderzenie kryminalnych z bydgoskiej komendy w przestępczość narkotykową na terenie miasta. Tym razem na Kapuściskach wpadł 24-latek, który decyzją sądu trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy w Bydgoszczy w miniony poniedziałek (6 lutego) zatrzymali 24-latka na terenie Kapuścisk. Mężczyznę zauważyli, gdy wsiadał do samochodu i zamierzał odjechać. – Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, bydgoszczanin zaczął uciekać – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że mężczyzna zdążył odjechać niespełna kilkaset metrów, po czym wybiegł z auta. – Jego piesza ucieczka na niewiele się zdała, mężczyzna został zatrzymany – relacjonuje.

Kryminalni dokonali przeszukania zarówno samochodu, jakim poruszał się zatrzymany mężczyzna, jak i garażu oraz mieszkania. Okazało się, że ich podejrzenia, że 24-latek posiadał narkotyki potwierdziły się. –  Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 800 gramów różnego rodzaju środków: 3CMC, marihuany, kokainy, grzybków halucynogennych i tabletek 2CB – wylicza kom. Kowalska. Oprócz narkotyków, zabezpieczone zostały także wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz ponad 13 tys. zł w gotówce.

Podczas przesłuchania w prokuraturze, zatrzymanemu 24-latkowi postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Śledczy po przesłuchaniu mężczyzny skierowali do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, do czego sąd się przychylił, co oznacza, że mężczyzna spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Bydgoszczy niespełna kilka dni wcześniej informowali także, że wcześniej zabezpieczyli także blisko kilogram narkotyków podczas akcji na Szwederowie. Zatrzymano 40-latka, który także trafił do aresztu na trzy miesiące.

Kolejny cios w narkotykowy biznes w Bydgoszczy. Na Kapuściskach zabezpieczono kilogramy substancji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments