Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 0km/h NNW
H 11 • L 9
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKolejny duży kontrakt bydgoskiej Pesy. Dostarczy pociągi do Małopolski
wizualizacja - elf2 dla woj. małopolskiego_ PESA Bydgoszcz
02.09.2019 | 07:00

Kolejny duży kontrakt bydgoskiej Pesy. Dostarczy pociągi do Małopolski

W przetargu, swoje oferty złożyły dwie firmy.

Na zdjęciu: Tak wygląda pojazd z rodziny elf2 - te pociągi Pesa niebawem dostarczy do województwa małopolskiego.

Fot. PESA Bydgoszcz SA / wizualizacja

Bydgoska Pesa dostarczy nowe pociągi. Trafią one do województwa małopolskiego, którego samorząd rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę tych pojazdów.

Jak informuje branżowy portal rynek-kolejowy.pl, ofertę w postępowaniu przetargowym złożyły dwa koncerny: to bydgoska Pesa oraz nowosądecki Newag. Samorząd woj. małopolskiego w przetargu postanowił zakupić kolejne cztery pociągi elektryczne, jednak musiał ponowić postępowanie. Poprzednie w połowie stycznia unieważnił, bowiem oferty złożone przez obie firmy znacznie przewyższały budżet, jaki zabezpieczony miało województwo na ten cel.

Tym razem, włodarze województwa zdecydowali się na zwiększenie budżetu na realizację tego postępowania, jednak ponowne oferty złożone przez Pesę i Newag były wyższe. Wyłoniono bydgoską firmę, która zaproponowała dostawy za kwotę 109,732 mln zł, zaś oferta koncernu z Nowego Sącza była droższa o niecałe 500 tysięcy złotych. Jak zauważa rynek-kolejowy.pl, w poprzednim postępowaniu wartość oferty Pesy wynosiła blisko 111 mln zł, ale zapewniona była tam również gwarancja na 120 miesięcy. W wyłonionej ofercie, wynosi ona 84 miesiące.

Nowe składy mają wozić pasażerów na trzech liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jedna z nich działa na trasie: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko, druga to SKA2 Miechów/Sędziszów – Kraków Główny – Skawina, a trzecia- SKA3 Kraków Główny – Tarnów i Tarnów – Nowy Sącz – Piwniczna/Krynica. Obsługują je wspólnie spółka samorządowa Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści