Bydgoszcz
10C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKolejny dzień NATO w Bydgoszczy. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców!
Dzień NATO 2018_SG (80)
04.09.2019 | 18:31

Kolejny dzień NATO w Bydgoszczy. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców!

Na zdjęciu: Ubiegłoroczny dzień NATO przyciągnął na myślęcińskie Różopole wielu mieszkańców.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę, 14 września na polanie Różopole w Myślęcinku odbędzie się Dzień NATO. To już trzecia edycja rodzinnego pikniku z udziałem żołnierzy stacjonujących w Bydgoszczy.

Podczas trzeciego Dnia NATO mieszkańcy będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, używany przez siły Paktu Północnoatlantyckiego. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji – m.in. poligon oraz zabawy sprawnościowe. Podczas imprezy odbędzie się parada z flagami państw członkowskich NATO i koncert orkiestry wojskowej. Nie zabraknie również tradycyjnej wojskowej grochówki.

Bydgoszcz jest niekwestionowaną polską stolicą NATO. To w naszym mieście znajdują się jednostki Paktu Północnoatlantyckiego – Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC), Grupa Integracyjna Sił NATO, 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC). W naszym mieście siedzibę ma też ISOB – International School of Bydgoszcz, w której kształcą się dzieci oficerów i pracowników NATO – przekazuje urząd miasta. I dodaje, ze Dzień NATO to doskonała okazja na poszerzenie wiedzy na temat tych jednostek.

Piknik na Różopolu rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do godziny 18:00. Wstęp wolny. Ratusz informuje, że w sobotę zostaną uruchomione dodatkowe kursy komunikacji miejskiej do Myślęcinka, a z pętli Las Gdański kursować będzie zabytkowy autobus, który dowiezie mieszkańców na polanę Różopole.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści