Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
11C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny etap prac na Grunwaldzkiej. Zmiany w organizacji ruchu
29-07-2019_ Grunwaldzka - Bydgoszcz - remont_ JS (18)
17.09.2019 | 12:01

Kolejny etap prac na Grunwaldzkiej. Zmiany w organizacji ruchu

Na zdjęciu: Prace na ul. Grunwaldzkiej trwają od półtora roku.

Fot. Jakub Soboczyński

W środę zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej. To kolejny etap prac związanych z przebudową ulicy.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w środę, 18 września wykonawca wprowadzi nową organizację ruchu. Od skrzyżowania z ul. Filtrową do ulicy Koronowskiej pojazdy poruszać będą się nowo wybudowaną jezdnią północną (w stronę Osowej Góry). Ulica Flisacka przy skrzyżowaniu z Grunwaldzką zostanie za to zamknięta.

Przypomnijmy, że zamknięte są też wjazdy z ul. Łąkowej i Św. Antoniego z Padwy w ul. Grunwaldzką. Jak informuje na swojej stronie internetowej ZDMiKP, te utrudnienia mają potrwać do końca września. Do ostatnich dni października niemożliwy będzie za to wjazd z ul. Wiejskiej. Od końcówki lipca prace obejmują skrzyżowania Grunwaldzkiej z Kolbego i Skośną, gdzie ruch prowadzony jest po wyznaczonych rondach tymczasowych.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęła się w lutym 2018 roku i – jak widnieje na stronie zarządu dróg – ma potrwać do końca roku. Prawdopodobnie jednak roboty się przedłużą. Już w kwietniu ratusz informował bowiem, że z uwagi na opóźnienia w przekazaniu działek finalizacja prac może nastąpić w połowie 2020 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści