Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny etap przebudowy chodnika na Śniadeckich. Są utrudnienia w ruchu
Śniadeckich Bydgoszcz
18.10.2021 | 10:53

Kolejny etap przebudowy chodnika na Śniadeckich. Są utrudnienia w ruchu

Na zdjęciu: Chodnik w karo powstał już po północnej stronie Śniadeckich. Teraz prace obejmą chodnik po południowej stronie.

Fot. ZDMiKP

W poniedziałek, 18 października rozpoczyna się kolejny etap przebudowy chodników przy ulicy Śniadeckich, na odcinku od Pomorskiej do Gdańskiej. Tym razem prace obejmą chodnik po stronie południowej.

Przebudowa północnego chodnika na Śniadeckich pomiędzy Pomorską a Gdańską została przeprowadzona w wakacje. W ramach prac ułożono płyty betonowe w historyczny bydgoski wzór karo z kamiennymi opaskami oraz wymieniono oświetlenie. Od poniedziałku, 18 października rozpocznie się przebudowa – w takim samym standardzie – chodnika po południowej stronie ulicy.

W trakcie prowadzonych robót, nie będzie możliwości parkowania po obu stronach jezdni od ulicy Pomorskiej do Gdańskiej – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. I wyjaśnia, że takie rozwiązanie jest spowodowane tym, że po lewej stronie ulicy będą stacjonować maszyny budowlane. – By zapewnić swobodny ruch samochodów i autobusów, musimy też tymczasowo zlikwidować parking po drugiej stronie jezdni – dodaje.

Drogowcy dodają, że planują też modernizację chodnika przy skrzyżowaniu Gdańskiej i Śniadeckich. – Termin realizacji tego zadania będzie jednak uzależniony od prac wodociągowych planowanych w tym miejscu przez MWiK – podkreśla Okoński.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka przebudowa bydgoskiej kanalizacji deszczowej. Gdzie powstaną zbiorniki retencyjne? [LISTA]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Laks
Laks
1 miesiąc temu

Fajnie to wyglada. Jak widzę tą betonową kostkę to mnie wstrząsa…

Powiązane treści