Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejny fałszywy wnuczek w rękach policji. Działał w co najmniej trzech miastach
01.11.2016 | 11:10

Kolejny fałszywy wnuczek w rękach policji. Działał w co najmniej trzech miastach

- Nie wykluczamy, że lista zarzutów w stosunku do mężczyzny ulegnie wydłużeniu - twierdzą bydgoscy policjanci.

Na zdjęciu: Zatrzymany 22-latek został już tymczasowo aresztowany.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Nawet osiem lat więzienia grozi 22-letniemu oszustowi, którego w miniony piątek na terenie województwa wielkopolskiego ujęli kryminalni z Bydgoszczy. Jedną z ofiar tzw. metody na wnuczka miał paść mieszkaniec bydgoskich Wyżyn.

Do próby wyłudzenia od bydgoszczanina 80 tysięcy złotych miało dojść latem. Ostatecznie do przekazania pieniędzy nie doszło, ale i tak funkcjonariusze prowadzili postępowanie w kierunku usiłowania oszustwa. W ten sposób trafili na trop młodego mieszkańca powiatu wągrowieckiego, którego podejrzewali o udział w większej liczbie podobnych zdarzeń.

Jak ustalili śledczy, 22-latek na przełomie lipca oraz sierpnia miał brać udział w oszustwach na terenie Świecia oraz Torunia. – W tym wypadku jednak dwie starsze kobiety dały się nabrać na historię oszustów i przekazały łącznie 35 tysięcy złotych – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci nie wykluczają jednak, że lista zarzutów może się wydłużyć.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek na obszarze Wielkopolski i doprowadzony do komisariatu na Wyżynach. W poniedziałek z kolei 22-latek  stanął przed obliczem prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Tego samego dnia sąd zdecydował o aresztowaniu go na dwa miesiące.


Powiązane treści