Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 26 • L 24
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejny groźny pożar lasu w Bydgoszczy! Tym razem na Glinkach
straż pożarna - na sygnale - SF
03.07.2019 | 16:50

Kolejny groźny pożar lasu w Bydgoszczy! Tym razem na Glinkach

Sygnał o zdarzeniu dotarł do bydgoskiej straży pożarnej krótko po godzinie piętnastej.

Na zdjęciu: W akcji biorą udział strażacy z JRG SP PSP z Bydgoszczy oraz jednostki z Solca Kujawskiego, Brzozy i Nowej Wsi Wielkiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od kilkudziesięciu minut strażacy walczą z pożarem lasu w rejonie ulicy Dąbrowa na bydgoskich Glinkach. Akcję sześciu zastępów straży pożarnej wspierają samoloty gaśnicze Lasów Państwowych.

Jak poinformował nas dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy, sygnał o pożarze dotarł kwadrans po godzinie piętnastej. Ogień zaobserwował monitoring Nadleśnictwa Bydgoszcz w rejonie wspomnianej ulicy Dąbrowa. Na miejsce udało się kilkudziesięciu strażaków. – Ogniem objęty został kilkumetrowy młodnik na obszarze około dwóch tysięcy metrów kwadratowych – wyjaśnia dyżurny bydgoskich strażaków.

Jak mówią strażacy, z uwagi na wiejący wiatr istniało prawdopodobieństwo, że ogień rozprzestrzeni się. Ale po kilkudziesięciu minutach akcji, która wspierana jest zrzutami wody z powietrza, udało się tego uniknąć. Akcja gaśnicza jednak nadal trwa.

Przypomnijmy, że jest to już kolejny pożar lasów w Bydgoszczy w ostatnich miesiącach. W minioną niedzielę płonął las na terenie Fordonu. W tej samej części miasta na początku drugiej połowy kwietnia spłonęło aż 20 hektarów drzewostanu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści