Bydgoszcz
8C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNW
H 10 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
10C
Nd
8C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKolejny kraj chce pociągi od bydgoskiej firmy. Oczekuje ich w ciągu roku
ATR220_pociąg Pesa Bydgoszcz_ Jakub Murat - wikipedia
04.08.2018 | 10:30

Kolejny kraj chce pociągi od bydgoskiej firmy. Oczekuje ich w ciągu roku

To kolejna inwestycja, jaką przeprowadzi bydgoska firma.

Na zdjęciu: Do Włoch trafi czternaście kolejnych pociągów ATR220.

Fot. Jakub Murat / wikipedia

Kolejna zagraniczna inwestycja bydgoskiej firmy stała się faktem. Jak informuje Rynek Kolejowy, Pesa przekaże włoskim kolejom czternaście nowych pociągów.

W 2013 roku, firma zawarła umowę z Trenitalią. Na jej mocy, Pesa miała dostarczyć na Półwysep Apeniński 40 sztuk składów ATR220, których wartość wynosi prawie 160 milionów euro. Włoska strona zastrzegła sobie prawo do zakupy dodatkowych dwudziestu pojazdów. Wcześniej zamówiła cztery z nich, teraz kolejnych czternaście.

Pociągi Pesy jeżdżą już między innymi w Toskanii czy Apulii. Pierwsze składy rozpoczęły kursowanie po włoskich torach wiosną 2015 roku.

Najważniejszym zadaniem przed jakim stoi Pesa, to termin dostaw pociągów do Włoch. Z informacji Rynku Kolejowego wynika, że włoska strona oczekuje, że dostawy potrwają rok.

To kolejna dobra informacja z bydgoskiej firmy. Na początku minionego tygodnia, homologację otrzymały trójczłonowe składy Link, zaś czeski, prywatny operator przewozów kolejowych RegioJet otrzyma od Pesy siedem elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf 2.


Powiązane treści