Bydgoszcz
3C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 4 • L 2
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejny posiadacz narkotyków zatrzymany. Marihuanę ukrył w piecu kaflowym
marihuana z...pieca
29.06.2018 | 11:14

Kolejny posiadacz narkotyków zatrzymany. Marihuanę ukrył w piecu kaflowym

Na zdjęciu: Marihuana z...pieca.

Fot. Policja.

Kryminalni ze Szwederowa zatrzymali mężczyznę, który w piecu kaflowym miał ukryte ponad 3o gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci nie ustają w prowadzeniu działań zmierzających do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z procederem narkotykowym. I odnoszą sukcesy…

Do wczorajszego zatrzymania przyczyniła się prowadzona przez kryminalnych praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Gdy jechali pod wskazany adres, zauważyli podejrzewanego na jednym z przystanków autobusowych nieopodal miejsca zamieszkania. Po przedstawieniu powodu podejmowanych czynności policjanci pojechali wraz z nim do jego miejsca zamieszkania.

Rezultatem przeprowadzonego przeszukania było znalezienie w piecu kaflowym ponad 30 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem dało wynik pozytywny dla marihuany. Ponadto znajdowały się tam woreczki strunowe, wagi elektroniczne, pieniądze i inne przedmioty służące do prowadzenia procederu przestępczego.  22-latek został zatrzymany. Odpowie za posiadanie zabronionych środków.

Za tego typu przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści