Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
11C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKolejny problem Rafała P. Jest drugie zawiadomienie o znęcaniu się nad kobietą
Rafał P. - SF
04.06.2019 | 12:24

Kolejny problem Rafała P. Jest drugie zawiadomienie o znęcaniu się nad kobietą

Proces byłego radnego toczy się w bydgoskim Sądzie Rejonowym.

Na zdjęciu: Rafał P. pojawił się we wtorek na sali rozpraw bydgoskiego Sądu Rejonowego.

Fot. Szymon Fiałkowski

W bydgoskim Sądzie Rejonowym dobiega końca proces byłego radnego PiS Rafała P. Podczas wtorkowego posiedzenia pojawił się nowy, zaskakujący wątek.

Okazuje się, że znęcanie się nad Karoliną Piasecką to niejedyny problem, jaki pojawił się na głowie P. Na dzisiejszym posiedzeniu planowane były mowy stron, bowiem sąd przesłuchał już wszystkich świadków w tej sprawie. Wówczas wniosek złożył pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej mec. Filip Dopierała, który zawnioskował o przesłuchanie w tej sprawie jeszcze jednego świadka. Ma nim być policjantka z komisariatu w Białych Błotach, nad którą P. również miał się znęcać.

Jesteśmy zaskoczeni tym wnioskiem – mówił jeden z obrońców Rafała P. adw. Krzysztof Wysocki i zawnioskował o pięciominutową przerwę. Sędzia Bartosz Lau sprecyzował, że w związku z nim prowadzone jest postępowanie w prokuraturze Bydgoszcz-Południe. Mec. Dopierała dodawał: – Jeżeli ten dowód miałby przedłużyć to postępowanie karne, to go cofniemy. Podczas przerwy mówił, że kobieta która ma zeznawać, była emocjonalnie związana z Rafałem P. – Wobec niej oskarżony również dopuszczał się czynów, które prokuratura już wszczynając śledztwo zakwalifikowała jako znęcanie się – powiedział.

Sytuacja miała mieć miejsce gdy Karolina Piasecka odeszła od męża (zresztą niedawno wydział cywilny bydgoskiego Sądu Rejonowego unieważnił ich małżeństwo). Obrońca Rafała P. odpierał zarzuty: – Z tego, co wiem, to nie ma żadnego konfliktu pomiędzy świadkiem a oskarżonym. Oskarżyciele próbują sprawiać takie wrażenie, że jest jakiś drugi konflikt: tego nie ma, ale chcemy tę sprawę wyjaśnić – mówił adw. Krzysztof Wysocki już po wyjściu z sali rozpraw.

Sąd zamierza przesłuchać świadka na posiedzeniu, które zaplanowano na 30 lipca. Wówczas też mają odbyć się mowy stron, a jednocześnie swoją wersję wydarzeń chce przedstawić Rafał P., któremu prokuratura zarzuca uporczywe znęcanie się nad żoną i zniszczenie jej dokumentów. On sam nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści