Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieKolejny sprzęt trafił do strażaków-ochotników. Także do jednostki z Bydgoszczy i powiatu [ZDJĘCIA]
18.12.2023 | 07:10

Kolejny sprzęt trafił do strażaków-ochotników. Także do jednostki z Bydgoszczy i powiatu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Mikołaj Kuras dla Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego / materiały prasowe

Strażacy-druhowie z jednostki OSP przy Zakładach Tele-Fonika Kable w Bydgoszczy otrzymali kluczyki do nowego samochodu. Wręczono je im podczas uroczystości, jaka odbyła się na placu przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Marszałkowskim.

Nowe samochody – lekkie wozy ratowniczo-gaśnicze trafiły w sumie na wyposażenie trzynastu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym wojewodztwie. Jedno z takich aut otrzymali strażacy-druhowie z zakładowej OSP przy Tele-Fonika Kable w Bydgoszczy. Oprócz nich, auta zasilą także jednostki OSP w Zbójnie (powiat golubsko-dobrzyński), Rogóźnie (pow. grudziądzki), Popowie (pow. inowrocławski), Mieczkowie (pow. nakielski), Bytoniu (pow. radziejowski), Wiejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczu (pow. rypiński), Kamieniu Krajeńskim (pow. sępoleński), Przysiersku (pow. świecki), Śliwicach (pow. tucholski), Sitnie (pow. wąbrzeski), Kruszynie i Gołaszewie Kujawskim (oba z pow. włocławskiego).

To nie koniec, bo urzędnicy za środki unijne, jakie mieli w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020 zakupili także motopompy. Te trafiły m.in. do trzech jednostek OSP z powiatu bydgoskiego: w Dobrczu, Nowej Wsi Wielkiej i Koronowie. Ten sprzęt trafił również do jednostek OSP w Wołuszewie (pow. aleksandrowski), Płonnem (pow. golubsko-dobrzyński), Grucie (pow. grudziądzki), Kikole (pow. lipnowski), Padniewie (pow. mogileński), Chomętowie (pow. nakielski), Piotrkowie Kujawskim (pow. radziejowski), Giżynku (pow. rypiński), Komierowie (pow. sępoleński), Nowem i Łowinku (oba – pow. świecki), Małej Kloni (pow. tucholski) i Sitnie (pow. wąbrzeski).

Jeszcze wcześniej, druhowie otrzymali drony i narzędzia hydrauliczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments