Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny sukces Adrianny Sułek. Bydgoska wieloboistka była najlepsza w tegorocznym cyklu!

Dodano: 20.09.2022 | 10:51

Na zdjęciu: Adrianna Sułek jest drugą polską wieloboistką, która zwyciężyła w prestiżowym cyklu zmagań World Athletics Combined Events Tour.

Fot. Paweł Skraba / Polski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Kolejny sukces Adrianny Sułek. Lekkoatletka Brdy Bydgoszcz okazała się najlepsza w klasyfikacji tegorocznego cyklu zmagań World Athletics Combined Events Tour.

O sukcesie wieloboistki z Bydgoszczy informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki. PZLA precyzuje, że Sułek ostateczny triumf w tej klasyfikacji zawdzięcza triumfowi w pierwszej edycji memoriału Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy, drugiemu miejscu w zawodach HypoMeeting Gotzis i temu, że na mistrzostwach Świata, jakie odbyły się w amerykańskim Oregonie zajęła czwartą pozycję. Przypomnijmy, że w tym roku Sułek sięgnęła jeszcze po srebrny medal mistrzostw Europy, które rozegrano w Monachium.

Według punktacji za tegoroczne wyniki, zawodniczka Brdy zgromadziła ich na swoim koncie 3 498, Polka o 35 punktów wyprzedziła drugą w tym zestawieniu Szwajcarkę Annik Kalin (3 463 pkt.), a trzecia – Hiszpanka Claudia Conte zdobyła ich 3 307. W klasyfikacji męskiej triumfował Szwajcar Simon Ehammer – 3 578 pkt., przed Szwedem Marcusem Nilssonem – 3 436 i Włochem Dario Desterem – 3 414.

PZLA przypomina, że Sułek jest drugą polską wieloboistką, która w tym organizowanym od 1998 roku cyklu okazała się najlepsza. Poprzednio – w pierwszej edycji – triumfowała Urszula Włodarczyk. Sukces w World Athletics Combined Events Tour wiąże się z nagrodą w wysokości 30 000 dolarów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments