Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNE
H 15 • L 14
15C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
19C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejny szpital w regionie planuje ograniczenia odwiedzin chorych. Z powodu panującej grypy
nowy szpital_szubin - Maciej Rejment
16.02.2018 | 10:05

Kolejny szpital w regionie planuje ograniczenia odwiedzin chorych. Z powodu panującej grypy

Placówka chce wprowadzić ograniczenia w związku z panującą grypą.

Na zdjęciu: Nowy Szpital w Szubinie planuje ograniczenia w odwiedzinach chorych.

Fot. Maciej Rejment

Kolejny szpital w regionie planuje ograniczenia w odwiedzinach chorych. Po placówce im. dr Biziela w Bydgoszczy, tym razem takie zmiany wprowadził Nowy Szpital.

Sieć ma kilkanaście szpitali na terenie regionu, między innymi w Nakle nad Notecią, Szubinie czy Świeciu. Jak się dowiedzieliśmy, sytuacja w związku z panującą w kraju grypą jest obserwowana. – Decyzja w sprawie ograniczenia odwiedzin wynika głównie z troski o pacjentów – tłumaczy nam Marta Pióro z biura prasowego Nowego Szpitala. Jak mówi, placówka na razie apeluje o ograniczenie wizyt do jednej osoby odwiedzającej, zaś w przypadku osób chorych o powstrzymanie się z odwiedzaniem pacjentów do czasu ich wyzdrowienia. – Osoby przewlekle chore, po zabiegach chirurgicznych, czy dzieci łatwo mogą złapać kolejną infekcję, a to wydłuża ich powrót do zdrowia – dodaje Pióro. Takie zalecenia wprowadzono już w Nakle nad Notecią i Szubinie.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Nowy Szpital bierze pod uwagę wprowadzenie całkowitego zakazu odwiedzin chorych. – Jest taka możliwość – mówi przedstawicielka biura prasowego placówki. – W szczególnych przypadkach pielęgniarki na oddziałach dysponują maseczkami – informuje Marta Pióro.

Rodzi się jednak pytanie, co w sytuacji, gdy na teren szpitala muszą wejść osoby, które kaszlą i mają katar. – Najlepiej dla osób, które mają zamiar odwiedzić byłoby gdyby osoby manifestujące objawy infekcji zaniechały odwiedzin. W szczególnych przypadkach gdy odwiedziny są stanem wyższej konieczności bezwzględnie należy korzystać z masek oraz maksymalnie ograniczyć czas trwania wizyty oraz fizyczny kontakt z naszymi chorymi – przekazuje Pióro.

Jak się dowiadujemy, obostrzenia miałyby obowiązywać do odwołania.


Powiązane treści