[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kolejny w sztok pijany kierowca namierzony. Policjanci musieli rzucić się za nim w pościg!

Dodano: 11.05.2021 | 11:31

Na zdjęciu: Policjanci z Janikowa przy wsparciu kolegów ze Strzelna zatrzymali w sobotę, 8 maja kompletnie pijanego 29-latka, który jeździł lokalnymi drogami.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Aż 2,8 promila alkoholu w organizmie miał 29-latek, którego w miniony weekend zatrzymali po pościgu policjanci z Janikowa. Za ucieczkę i kierowanie pojazdem po pijanemu grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

W sobotę (8 maja) późnym wieczorem do dyżurnego inowrocławskiej policji dotarło zgłoszenie o kierowcy toyoty, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. – Po godzinie 23:00 w rejon miejscowości Głogówiec w gminie Janikowo został wysłany patrol z miejscowego komisariatu – precyzuje asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Policjanci namierzyli poszukiwanego kierowcę i jego pojazd. – Samochód zatrzymał się na chwilę przed radiowozem. Następnie gwałtownie cofnął i podjął ucieczkę – relacjonuje Drobniecka. Funkcjonariusze rzucili się więc za mężczyzną w pościg. Ten nie reagował na żadne sygnały i polecenia do zatrzymania się. W ten sposób dotarł aż do miejscowości Bławatki w gminie Strzelno. Tam wysiadł na jednej z posesji, po czym został zatrzymany przez mundurowych. – Wsparcia goniącemu 29-latka patrolowi udzielili policjanci ze Strzelna – dodaje oficer prasowa inowrocławskiej policji.

Niemal natychmiast potwierdziło się, że kierujący toyotą kierował nią w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. 29-latek został zatrzymany, wytrzeźwiał w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Na dodatek okazało się, że samochód, którym poruszał się uciekinier, był wypożyczony. Został odholowany na strzeżony parking i zabezpieczony do dalszego postępowania.

29-letni mieszkaniec naszego regionu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, ucieczki oraz kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Niebawem za te czyny odpowie przed sądem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments