Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKolejny wygrany przetarg Pesy. Bydgoska firma dostarczy tramwaje na Słowację
18.07.2021 | 14:44

Kolejny wygrany przetarg Pesy. Bydgoska firma dostarczy tramwaje na Słowację

Na zdjęciu:

Fot. PESA Bydgoszcz / materiały prasowe

Bydgoska Pesa dostarczy tramwaje do miasta Koszyce. Na Słowację w sumie trafi trzydzieści pojazdów.

Koszyce to drugie co do wielkości miasto Słowacji, które liczy niemal 250 tysięcy mieszkańców. W tej chwili, na miejskich liniach w tym mieście eksploatowanych jest niemal 130 tramwajów, które zostały wyprodukowane przez Tatrę i Pragoimex. Teraz rozstrzygnięto przetarg na dostawę 30 nowych pojazdów. Wygrała go bydgoska Pesa, choć swoją ofertę w przetargu złożyła także Skoda Transportation.

– Zaoferowaliśmy Koszycom dwukierunkowy tramwaj, będący rozwinięciem pojazdów z rodziny Twist – mówi Maciej Grześkowiak z zespołu prasowego Pesa Bydgoszcz. Pojazd, który trafi na Słowację, będzie miał 32 metry długości i będzie w 100% niskopodłogowy, oparty na czterech wózkach skrętnych i wyposażony w dwa pantografy. – Jednocześnie będzie mogło w nim podróżować 236 pasażerów – dodaje Grześkowiak.

Bydgoska firma będzie miała dwadzieścia dwa miesiące od momentu podpisania umowy na dostarczenie pierwszego pojazdu do Koszyc. Jak przekazuje Pesa, dziesięć pierwszych tramwajów trafi na Słowację w drugiej połowie 2023 roku. Przypomnijmy, że jednocześnie w bydgoskich zakładach trwa produkcja pojazdów do miasta Jassy w Rumunii, a Pesa wygrała wcześniej także przetarg na dostawę tramwajów w innym rumuńskim mieście – Craiova oraz w Sofii. Wcześniej tramwaje wyprodukowane przez Pesę trafiły także do węgierskiego miasta Seged, rumuńskiego Cluj, stolicy Ukrainy Kijowa oraz Kaliningradu. – W sumie zagranicznym klientom dostarczyliśmy do tej pory ponad 170 tramwajów i ponad 600 dla polskich miast – wylicza Maciej Grześkowiak.

Praca w Pesie wre, bo w fabryce obecnie trwa produkcja kolejnych tramwajów, które trafią do wspomnianego już rumuńskiego miasta Jassy oraz Kijowa, ale też dla Śląska i Torunia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści