Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 7 • L 6
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKolekcjoner płyt DVD zatrzymany. Próbował uciekać przed policją
18.04.2021 | 17:33

Kolekcjoner płyt DVD zatrzymany. Próbował uciekać przed policją

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali złodzieja płyt DVD.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pięć lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie, którego zatrzymali inowrocławscy kryminalni. Nie uchroniło go nawet to, że był zamaskowany.

W jednym ze sklepów na terenie Inowrocławia doszło w marcu do kilku kradzieży płyt DVD o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Monitoring sklepowy zarejestrował, jak mężczyzna wchodzi do budynku, poruszając się po sklepie bierze płyty, zawija je w gazetę i wynosi. – Powiadomieni o kradzieży inowrocławscy policjanci prowadzili działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy i zatrzymania sprawcy. Przełom nastąpił w tym tygodniu, gdy kryminalni wpadli na trop mieszkańca miasta, którego miały interesować właśnie płyty z filmami. Jego sylwetka odpowiadała tej z nagrania na monitoringu – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

W środę (14.04) w tym samym sklepie doszło do kolejnej kradzieży płyt. Policjanci powiadomieni o przestępstwie udali się w rejon Osiedla Rąbin, aby znaleźć podejrzewanego  mężczyznę. – Zauważyli go, gdy szedł z plecakiem. Na ich widok zaczął uciekać przez pobliskie targowisko i między blokami, lecz został zatrzymany. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W plecaku miał świeżo skradzione płyty – mówi asp. szt. Drobniecka.

Kryminalni oprócz plecaka przeszukali również miejsce zamieszkania 40-letniego mężczyzny. Tam zabezpieczyli kilkadziesiąt płyt, które mają pochodzić z przestępstwa. W czwartek (15.04) zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży. Może spodziewać się kary do pięciu lat więzienia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści