Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolorowa Wielkanoc na inowrocławskim Rynku
Kolorowa Wielkanoc na inowrocławskim Rynku
06.04.2017 | 08:08

Kolorowa Wielkanoc na inowrocławskim Rynku

Zimą św. Mikołaj, na wiosnę jajka - kolorowe instalacje mają być magnesem przyciągającym do centrum.

Na zdjęciu: Tak będzie w ścisłym centrum miasta.

Fot. UMI

Wielkie wielkanocne jaja staną za dwa tygodnie na centralnym placu Inowrocławia. Przez kilka dni będzie się można przy nich fotografować. To nie tylko przekaz wiążący się z tradycją, ale także działanie na rzecz ożywienia centrum.

Po ogromnym sukcesie Krainy Świętego Mikołaja, która ściągnęła do centrum prawdziwe tłumy – Inowrocław chce znów zmobilizować mieszkańców do wyprawy na centralny plac miasta. Tym razem magnesem będzie instalacja wielkanocna, w której głównym elementem będą jajka.

Największe jajo będzie miało średnicę 3,5 metra i będzie można do niego wejść, aby zrobić sobie zdjęcie, Będą też dwa półtorametrowe jajka. Całość będzie zainstalowana na podeście z elementami wiosennych kwiatów.

To będzie na pewno ciekawy i kolorowy element świąteczny na Rynku. Mamy nadzieję, że spodoba się on mieszkańcom, którzy będą przychodzili robić sobie tam wielkanocne zdjęcia – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej inowrocławskiego ratusza, Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Instalacja ma także drugie zadanie, nie do końca rozrywkowe. Będzie elementem przyciągającym do centrum miasta mieszkańców.

Całe rodziny na Rynku to także zwiększone obroty dla tamtejszych handlowców – dodaje Stajszczak.

Gigantyczne wielkanocne jajka będzie można znaleźć na inowrocławskim Rynku w dniach 12-18 kwietnia.


Powiązane treści