Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Kolorowy zawrót głowy”. Wkrótce Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany paletą barw
25.02.2017 | 09:12

„Kolorowy zawrót głowy”. Wkrótce Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany paletą barw

Połączenie muzyki i fryzjerstwa daje czasami zaskakujące efekty...

Na zdjęciu: Podczas ubiegłorocznej edycji.

Fot. Stanisław Gazda

Zbliża się Szósta Edycja Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki Festiwalu Piosenki i Mody Fryzjerskiej – imprezy objętej honorowym patronatem m.in.  Ministra Edukacji Narodowej. Gala Finałowa – odbędzie się 2 marca 2017r. o godz. 11.30 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy zaś popisy fryzjerów w  Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy, ul. Nakielska 11.

Historia przedsięwzięcia sięga roku 2012. Pomysłodawcą i organizatorem jest Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy (Technikum Fryzjerskie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Fryzjerska). Jest to jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę.

W części fryzjerskiej biorą udział uczniowie ze szkół fryzjerskich z całej Polski (Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Rumia, Koszalin, Toruń, Olsztyn i wiele innych), zaś konkurs piosenki skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego.

Każda edycja festiwalu cieszy się ogromną popularnością i wysokim poziomem finalistów. W skład jury konkursu fryzjerskiego wchodzą: Joanna Zaremba-Wanczura, Tomasz Bronowicki, Dorota Stoppel, Zuzanna Sumirska, a konkursu piosenki – instruktorzy sztuki wokalnej, dziennikarze, animatorzy kultury.

Dotąd odbyło się pięć edycji konkursu:

Rok 2012 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany twórczością zespołu „The Beatles”;

Rok 2013 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej – Powróćmy jak za dawnych lat –  lata dwudzieste, lata trzydzieste”;

Rok 2014 – „Purple rain – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany muzyką lat osiemdziesiątych”;

Rok 2015 – „Movie stars – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany filmem”;

Rok 2016 – „Sweet dreams – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany marzeniami”.

Tegoroczna, edycja odbędzie się pod hasłem: „Kolorowy zawrót głowy – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany paletą barw”. Wystąpi w niej  40 finalistów z całej Polski, których prace i występy podziwiać będziemy na gali finałowej w Pałacu Młodzieży.

 


Powiązane treści