Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolorowy Zawrót Głowy [ZDJĘCIA]
02.03.2017 | 22:49

Kolorowy Zawrót Głowy [ZDJĘCIA]

To jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Odbywająca się dzisiaj (2 marca) w Zespole Szkół Nr 1 i w Pałacu Młodzieży Szósta Edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki – Festiwalu Piosenki i Mody Fryzjerskiej pod hasłem „Kolorowy Zawrót Głowy” za nami. Były wspaniałe fryzury inspirowane kolorem i ciekawe interpretacje piosenek w wykonaniu uczniów ze szkół regionu.

Festiwal objęty honorowym patronatem: Minister Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej,  Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego –  Piotra Całbeckiego  oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy – Rafała Bruskiego, swoją historia sięga roku 2012. Od początku pomysłodawcą i organizatorem jest Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy (Technikum Fryzjerskie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Fryzjerska).

Jest to jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę. W części fryzjerskiej biorą udział uczniowie ze szkół fryzjerskich z całej Polski (Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Rumia, Koszalin, Toruń, Olsztyn i wiele innych), zaś konkurs piosenki skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego.

Każda edycja festiwalu cieszy się ogromną popularnością i wysokim poziomem finalistów. W skład jury konkursu fryzjerskiego wchodzą: Joanna Zaremba-Wanczura, Tomasz Bronowicki, Dorota Stoppel, Zuzanna Sumirska, a konkursu piosenki – instruktorzy sztuki wokalnej, dziennikarze, animatorzy kultury.

Do chwili obecnej odbyło się pięć edycji konkursu: Rok 2012 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany twórczością zespołu The Beatles”; rok 2013 – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej – Powróćmy jak za dawnych lat – lata dwudzieste, lata trzydzieste”; rok 2014 – „Purple rain – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany muzyką lat osiemdziesiątych”; rok 2015 – „Movie stars – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany filmem”; rok 2016 – „Sweet dreams – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany marzeniami”.

Tegoroczna, edycja odbyła się pod hasłem: „Kolorowy zawrót głowy – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany paletą barw”. Wystąpiło w niej  40 finalistów z całej Polski, których prace i występy podziwiać można było podczas  gali finałowej w Pałacu Młodzieży.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Kinga Głodek – w kategorii piosenkarskiej oraz Julia Lisiewicz z Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy w kategorii „fryzjerstwo damskie” i Jakub Treliński z Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy w kategorii „fryzjerstwo męskie”. Wręczone zostały także nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i ufundowane przez dyrekcję szkoły – organizatora Festiwalu.


Powiązane treści