Bydgoszcz
8C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
9C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKombinat Rybny, czyli jak przypomnieć smaki wakacyjnych wypadów nad morze [ZDJĘCIA]
17.03.2017 | 15:45

Kombinat Rybny, czyli jak przypomnieć smaki wakacyjnych wypadów nad morze [ZDJĘCIA]

Nowa restauracja mieści się w budynku przy ulicy Chodkiewicza 17.

Na zdjęciu: W Kombinacie Rybnym mieści się nie tylko restauracja, ale również sklep.

Fot. Stanisław Gazda

Od grudnia 2016 roku działa w naszym mieście nowa restauracja, której menu opiera się w pełni na rybach i owocach morza. O tym, skąd się wziął pomysł na takie miejsce, rozmawiamy z właścicielami – Rafałem Wyłupek i Mateuszem Steblińskim.

Nasza przygoda z rybami zaczęła się czternaście lat temu. Wtedy, w 2003 roku, w miejscowości Bobolin stanęła niewielka, murowana wędzarnia – mówi Mateusz Stebliński. – Wówczas zacząłem uczyć się wędzenia ryb, podpatrując ojca – dawnego rybaka, i sprzedawałem gorące, świeżo wędzone ryby prosto z wędzarni – dodaje w rozmowie z nami.

W 2005 roku powstał sklep z rybami wędzonymi z własnej wędzarni. Potocznie nazywany „Rakietą” (ze względu na swoją wysokość) zasłynął wśród kuracjuszy Uzdrowiska Dąbki ze świeżych i przepysznych wędzonych ryb, o jakie trudno na całym Wybrzeżu. Szczególny rozgłos wśród odwiedzających zdobył dorsz wędzony według rodzinnej receptury.

Kolejnych dziesięć lat spędziliśmy na wędzeniu, karmieniu nadmorskich gości i uczeniu się wszystkiego, co o rybach powinno się wiedzieć – kontynuuje Mateusz Stebliński. Niespełna dwa lata temu właściciele Kombinatu Rybnego w Bydgoszczy podjęli istotną decyzję. – W 2015 roku postanowiliśmy wykonać kolejny krok i – już jako tandem – zaczęliśmy rozbudowę naszego nadmorskiego sklepu – opowiada Rafał Wyłupek i dodaje: Tak powstał Pawilon Rybny, w którym od lipca 2016 roku nie tylko można kupić przepyszne ryby, ale i zjeść wspaniałe bułkery i inne dania rybne.

Po sukcesie Pawilonu postanowiliśmy przynieść swoje ryby do Bydgoszczy, z którą są związani od wielu lat. – W tym mieście brakowało nam miejsca, w którym można by zjeść naprawdę dobre ryby… więc – postanowiliśmy sami je stworzyć – mówią zgodnie właściciele.

Kombinat Rybny mieszczący przy ulicy Chodkiewicza jest więc wypadkową wielu lat nauki i tęsknoty za smakiem wspaniałych ryb. – Zachęcamy wszystkich bydgoszczan do odwiedzenia nas i spróbowania naszych ryb. Mamy nadzieję, że przypomnimy Wam smaki wakacyjnych wypadów nad morze – dodają na końcu Wyłupek i Stebliński.


Powiązane treści