Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKomendant główny policji odwołany. Pracował też w Bydgoszczy
Krzysztof Gajewski
11.12.2015 | 09:25

Komendant główny policji odwołany. Pracował też w Bydgoszczy

Krzysztof Gajewski nie jest już szefem polskich policjantów - poinformowało w swoim komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na zdjęciu: Krzysztof Gajewski z Komendą Główną Policji był związany od 2011 roku. Trafił tam z KWP w Bydgoszczy.

Fot. Policja.pl

W czwartek w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyło się pożegnanie gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, który od lutego pełnił funkcję szefa polskiej policji. Jego obowiązki przejął tymczasowo zastępca – nadinsp. Mirosław Schossler.

Gajewski był komendantem głównym od lutego, gdy na to stanowisko powołała go ówczesna minister spraw wewnętrznych, bydgoska posłanka Teresa Piotrowska. Sam Gajewski również jest powiązany z regionem kujawsko-pomorskim – urodził się w Chełmnie, a w latach 2006-2011 był komendantem wojewódzkim policji w Bydgoszczy. Z KGP był związany od czterech lat. Przed objęciem stanowiska komendanta głównego był jego zastępcą.

Pobyt w Komendzie Głównej Policji i czteroletnia współpraca była zwieńczeniem mojej kariery. Odchodzę więc w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku – mówił w czwartek gen. insp. Gajewski, który w policji służy od 1983 roku. Poza pracą w KGP i KWP w Bydgoszczy, pracował także w Gdańsku, gdzie ukończył studia politologiczne.

Ani KGP, ani ministerstwo nie podało przyczyn decyzji o odwołaniu Gajewskiego. Jego następca ma być znany w ciągu najbliższych kilku dni.


AKTUALIZACJA

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko komendanta głównego insp. Zbigniewa Maja.


Powiązane treści