Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Komitet burmistrza Koronowa zmienia nazwę. Teraz to „Kurs na Rozwój”

Dodano: 23.02.2024 | 09:57

Na zdjęciu: Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski oraz pełnomocnik komitetu Wojciech Skoczek podczas "Smaków Lata 2023" w Stopce

Fot. archiwum IN

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski nie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, ani KWW „Koronowo Budzi Się”. Jego nowa nazwa komitetu to „Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój”.

W wyborach samorządowych w 2014 roku Patryk Mikołajewski startował do Rady Miejskiej w Koronowie z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał mandat radnego. Cztery lata później postanowił powalczyć o fotel burmistrza Koronowa z ramienia komitetu „Koronowo Budzi Się”. W drugiej turze pokonał on wtedy urzędującego burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego z KWW „Ziemia Koronowska”.

Niedawno Patryk Mikołajewski przekazał, że będzie ubiegał się o reelekcję. Co ciekawe nie wystartuje już pod szyldem PiS-u, ani „Koronowo Budzi Się”. Założono nowy komitet o nazwie „Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój”. Pełnomocnikiem komitetu jest Wojciech Skoczek. – Pięć lat temu przyszliśmy do Państwa pełni wiary w możliwość „obudzenia Koronowa” – czytamy na profilu społecznościowym komitetu. – Obudzenia inwestycyjnego. Obudzenia, które odczuje każdy z nas – Mieszkańców. Widzieliśmy potrzebę zmiany. Przez ostatnie pięć lat Radni, na których zagłosowaliście, wspierali Burmistrza Patryka Mikołajewskiego w zmianie. Zmianie sposobu myślenia o Gminie, zmianie sposobu zarządzania, zmianie sposobu inwestowania. Powstały kilometry dróg, wodociągi, kanalizacje, zmodernizowano oświetlenie. Wyremontowano świetlice, powstały place zabaw, miejsca rekreacji, boiska, strefy fitness. Nowe przystanki autobusowe, nowe gminne linie autobusowe. W realizacji jest kilka dużych projektów tj. modernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, budowa Ośrodka Zdrowia i targowiska przy ul. Witosa. Rozwój wszechstronny. Z jednoczesną spłatą zadłużenia Gminy. Koronowo obudziło się – zrobiliśmy to wspólnie. Po pięciu latach wiemy, że ten cel to dopiero pierwszy etap. Nadal jest dużo do zrobienia. Stąd decyzja o powołaniu Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój.

Komitet deklaruje, że przedstawi realny program na trudne czasy – bez pustych obietnic. Wkrótce mamy też poznać kandydatów na radnych.

W tym momencie tylko Patryk Mikołajewski oficjalnie ogłosił start w wyborach na urząd burmistrza Koronowa. Zgłoszono też KWW „Ziemia Koronowska”. Z tego komitetu prawdopodobnie wystartuje Stanisław Gliszczyński, chociaż oficjalnie tego jeszcze nie ogłosił. Oprócz tego na terenie gminy Koronowo zgłoszono KWW „Krzysztof Gradek”. Ponadto swoich kandydatów mogą zgłaszać komitety ogólnopolskie jak partie polityczne lub koalicje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
1 miesiąc temu

Jedno jest pewne Koronowo potrzebuje już rozwiniętego burmistrza a nie takiego który bierze kurs na rozwój,  dlatego jestem a właściwie moja rodzina za Panem Stanisławem Gliszczyńskim . A Krzysztofa G, pozdrawiam serdecznie .

Berlin wyjaśniam
Berlin wyjaśniam
1 miesiąc temu

Wyjaśniam dlaczego taka decyzja . Aby stworzyć rząd muszą być samorządy i odwrotnie . Krótko mówiąc ta lokalna polityka ma większe znaczenie jak komuś się wydaje . Co do obecnego burmistrza który jak się deklaruje idzie po rozwój dla Koronowa z taką historią przed rząd KO ? To nie tylko bardzo trudne ale nie wykonalne w mojej ocenie. To ja zapytam z kim i jakim rodowodem stanie burmistrz przed premierem RP?. To tak był przypadek w Koronowie , który doprowadził do zamieszania ponieważ jeden z kandydatów przed piecu lat wycofał swoją kandydaturę choć był stu procentowym w tamtym okresie kandydatem… Czytaj więcej »

Dawid S
Dawid S
1 miesiąc temu

Całym sercem Pan Stanisław Gliszczyński, kandydat nr1. Liczę, że nasi mieszkańcy pójdą do urn 7 kwietnia.