Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKompletnie pijany bydgoszczanin przyjechał do monopolowego na Kapuściskach. Chciał jeszcze więcej alkoholu
policja Bydgoszcz
22.05.2018 | 13:49

Kompletnie pijany bydgoszczanin przyjechał do monopolowego na Kapuściskach. Chciał jeszcze więcej alkoholu

Mężczyzna miał ponad 3 promile i chciał pić dalej.

Na zdjęciu: Policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia po telefonie od świadków.

Fot. Maciej Rejment

3,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który przyjechał do… sklepu monopolowego na Wyżynach. Teraz 43-latek musi liczyć się z utratą prawa jazdy i zarzutem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek ok. godz. 18:30 pod sklep monopolowy przy ul. Szarych Szeregów podjechała mazda. Wysiadł z niej mężczyzna, chwiejnym krokiem wszedł do sklepu, w którym kupił kolejne butelki i próbował ponownie wsiąść za kierownicę. Natychmiast zareagowali świadkowie, którzy uniemożliwili odjechanie z parkingu i poinformowali policję.

Gdy patrol przyjechał na miejsce, mężczyzna przyznał, że wypił wcześniej alkohol, po czym postanowił pojechać do sklepu. 43-letni bydgoszczanin został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Wyżynach. Tam zostało przeprowadzone badanie stanu jego trzeźwości. Wykazało ono, że mężczyzna ma niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.


Powiązane treści