Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKompletnie pijany mężczyzna jechał drogą krajową w regionie. Miał dożywotni zakaz prowadzenia aut
pijany kierowca
03.10.2019 | 16:07

Kompletnie pijany mężczyzna jechał drogą krajową w regionie. Miał dożywotni zakaz prowadzenia aut

Pijacki rajd zakończyli inni kierowcy.

Na zdjęciu: 63-latek trafił do policyjnego aresztu, a fiat cinquecento - na specjalny parking.

Fot. KPP Radziejów

 

63-latka ujęli i przekazali policji kierowcy, którzy w środowe popołudnie podróżowali drogą krajową nr 62 w kierunku Włocławka.

Około godziny 14:00 dyżurny radziejowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Jarantowicach zatrzymano pijanego kierowcę. Dokonali tego inni kierujący, którzy zauważyli, że mężczyzna przemieszcza się fiatem cinquecento całą szerokością jezdni. – W ewidentny sposób stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu – komentuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Zgłoszenie nastąpiło wkrótce po tym, jak kierowcom udało się unieruchomić fiata i odebrać prowadzącemu go mężczyźnie kluczyki. Gdy na miejsce zgłoszenia przybył policyjny patrol, od razu poddał 63-latka badaniu alkomatem. To potwierdziło, że jest on pijany – w jego organizmie stwierdzono ponad 2,2 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Auto trafiło z kolei na specjalny parking. W trakcie analizy kartoteki mężczyzny okazało się, że złamał on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. – Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu kierowania – dodaje Krasucki.

Za to przestępstwo sąd może wymierzyć bezmyślnemu kierowcy karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści