Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kompletnie pijany rowerzysta wpadł pod radiowóz. „Nagle zjechał z chodnika”

Dodano: 12.07.2020 | 12:44

Na zdjęciu: Radziejowscy policjanci wkrótce po kolizji. Nikomu w jej wyniku nic się nie stało.

Fot. KPP Radziejów

Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie 44-letni mężczyzna z Radziejowa, który po nagłym manewrze uderzył w policyjny radiowóz. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Do incydentu doszło w czwartek, 9 lipca wczesnym popołudniem. – Do zdarzenia doszło około godziny 12:30 przy ulicy Brzeskiej – precyzuje asp. szt. Marcin Krasucki z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Jak relacjonuje, policjanci prewencji jechali oznakowaną skodą, gdy „nagle z chodnika zjechał rowerzysta i uderzył w przód policyjnego auta”. – Szczęśliwie prędkość radiowozu nie była duża i nikomu nic się nie stało – dodało Krasucki.

Z informacji policjantów wynika, że przyczyna niebezpiecznego zachowania rowerzysty była „widoczna gołym okiem”. – 44-latek miał problemy z utrzymaniem się na nogach oraz niewyraźną mowę – podkreśla Marcin Krasucki. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania kolizji w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W wyniku kolizji karoseria policyjnego radiowozu została nieznacznie zarysowana i wgnieciona.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments