100% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 6 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoncert na początku i nerwy w końcówce. Enea Astoria wygrała z Legią!
29-09-2019_ Energa Basket Liga_ BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Astoria Bydgoszcz - SF (5)
13.10.2019 | 23:21

Koncert na początku i nerwy w końcówce. Enea Astoria wygrała z Legią!

Na zdjęciu: Enea Astoria odniosła w Warszawie drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Enea Astoria Bydgoszcz odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Podopieczni Artura Gronka pokonali na wyjeździe Legię Warszawa.

Bydgoszczanie, którzy musieli radzić sobie bez Michała Chylińskiego, udanie rozpoczęli mecz i po wyrównanym początku odskoczyli gospodarzom. Po I kwarcie zakończonej celnym rzutem Michała Aleksandrowicza było 19:10. Drugą odsłonę Asta rozpoczęła od serii 6:0 i wydawało się, że będzie kontrolować spotkanie. Tym bardziej, że na przerwę zeszła z wynikiem 38:24.

Po zmianie stron Kris Clyburn podwyższył prowadzenie do 20 punktów i wtedy Legia zaczęła odrabiać straty. Przewaga bydgoszczan szybko zmalała o połowę, a po udanym początku ostatniej kwarty Legia zbliżyła się na punkt. Co więcej, gdy Michael Finke trafił za trzy, gospodarze objęli prowadzenie, które chwilę potem wynosiło już pięć punktów. Ostatnie minuty należały jednak do Astorii, która wróciła na prowadzenie. Legia zdołała jeszcze wyrównać, ale na celny rzut Marcina Nowakowskiego nie odpowiedziała i bydgoszczanie wygrali 71:69.

Było to drugie zwycięstwo beniaminka Energa Basket Ligi. Najwięcej punktów dla Asty zdobyli Adam Kemp (17) i Kris Clyburn (16). Double-double zapisał na swoim koncie Mateusz Zębski, autor 10 punktów i 10 zbiórek.

Za tydzień bydgoszczanie podejmą Anwil Włocławek. Mecz w niedzielę o godz. 12:30 w Immobile Łuczniczce.

3. kolejka Energa Basket Ligi
LEGIA WARSZAWA – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 69:71 (10:19, 14:19, 18:12, 27:21)

Legia: Kowalczyk 20 (3×3), Finke 13 (7 zb.), Belemene 13, Matczak 8, Pinder 2 (7 zb.) oraz Linowski 6, Brandon 2, Nowerski 2, Kiwilsza 0, Sączewski 0

Enea Astoria: Kemp 17 (6 zb.), Clyburn 16, Zębski 10 (10 zb.), Walton 8 (6 as.), Michał Nowakowski 7 oraz Marcin Nowakowski 5, Aleksandrowicz 4, Frąckiewicz 4, Krasuski 0, Szyttenholm 0.