Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 12 • L 11
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoncert na zakończenie ferii
06.02.2017 | 08:00

Koncert na zakończenie ferii

Zapraszają Pałac Młodzież i i OMG Radio.

Na zdjęciu: Plakat imprezy.

Fot. materiały organizatora

Już w sobotę 11 lutego o godz. 19.00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży odbędzie się koncert podsumowujący II Konkurs Muzyczny OMG Radia „M3- Młodzi, Muzyka, Miasto”.

W tym roku konkurs miał zasięg ogólnopolski. Był adresowany do członków zespołów, solistów oraz instrumentalistów w wieku 13-25 lat, tworzących własną muzykę.  Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wyłonili 14 uczestników. W tym miejscu do głosu doszli słuchacze OMG Radia, którzy za pośrednictwem Facebooka wybrali zwycięzców.

„- Po sukcesie pierwszej edycji od razu wiedzieliśmy, że zorganizujemy kolejną. Tym razem jednak postanowiliśmy wyjść poza granice naszego województwa. I od razu są efekty, bo zgłoszenia dotarły do nas z całej Polski. Bardzo się cieszę, że mogliśmy oddać los naszych uczestników w ręce słuchaczy. Oni sami wiedzą najlepiej, czego chcą słuchać.”- mówi Błażej Karczmarczyk- zastępca redaktora naczelnego OMG Radio, pomysłodawca konkursu.

W sumie oddano ponad 3 tysiące głosów, a konkurs został  dotarł do ponad 70 tysięcy osób.
Wyniki prezentują się następująco:

1. T.ON (728 głosów)- Żywiec

2. Oliwia Selka (658 głosów)- Śliwice

3. The Boogie Shoes (540 głosów)- Bydgoszcz

4.(wyróżnienie) Good Humans (424 głosów)- Dobrcz

5.(wyróżnienie) Julia Soska (341 głosów)- Dąbrowa Górnicza

Wszyscy laureaci zaprezentują podczas sobotniego koncertu, na którym zostaną również wręczone nagrody. Bezpłatne wejściówki można odbierać w portierni Pałacu Młodzieży. Koncertu będzie można posłuchać „na żywo” w każdym zakątku globu za pośrednictwem omgradio.pl

Laureaci konkursu o sobie (materiały nadesłane):

1. Zespół T.ON z Żywca:

Zespół T.ON wyłonił się z odmętów serduszek Tomasza Rusa, Michała Krajewskiego oraz Kamila Olszowskiego początkiem roku 2016, jednak chłopcy wypłynęli na pełne morze, gdy wraz z wakacjami dołączył do nich wokalista, Maciej Pępek.Inspirują się zamorskimi zespołami, takimi jak Kings of Leon, Coldplay czy Blur choć nie da się ukryć, że zamiłowanie mają również do rodzimego Myslovitz i Happysad. W tym wszystkim jednak najważniejsze jest to, że wynikiem ich utworów stają się zbicia  pozytywnych fal z poważnymi refleksjami odnośnie życia oraz przygód, jakie spotkać można na wodach życia.

2. Oliwia Selka z Rosochatki (obok Śliwic)

Na co dzień uczę się w drugiej klasie w Tucholskim Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam w podstawówce, śpiewając w szkolnym zespole WOKALIN. W 2016 roku w grudniu zdobyłam wymarzone 1 miejsce na „Gitariadzie” oraz nagrodę Grand Prix-nagranie płyty w studiu nagrań. Od 2016 roku należę do zespołu gospelowego AMICIS, który prowadzi Andrzej Żółkoś oraz Eugeniusz Posadzy. Moją jedyną pasją jest muzyka, śpiew i gra na gitarze. Występując na scenie staram się (o ile to możliwe) śpiewać wyłącznie swoje utwory do których sama piszę teksty i muzykę.

3. Zespół The Boogie Shoes z Bydgoszczy

Trio THE BOOGIE SHOES powstało na początku stycznia 2016 roku z inicjatywy gitarzysty,wokalisty,kompozytora i autora tekstów – Oskara Kozika oraz basisty – Damiana Nowaka. Duet muzyków od początku czerpał inspiracje z funkowo-rockowo-R&Bluesowo-popowych brzmień.Obydwaj,pomimo nieco zróżnicowanych inspiracji, prawie wszystkie utwory tworzą wspólnie, co silnie wpływa na bardzo ciekawy styl zespołu. Zespół charakteryzuje również rozpiętość wiekowa, bo aż osiem lat różnicy między Maciejem, a najstarszym Oskarem. Sami twierdzą, że dzięki obecności najmłodszego Macieja, grupa nabiera świeżości, trochę elektrycznego brzmienia i zyskuje sporą grupę młodych odbiorców.

4. Zespół Good Humans z Dobrcza

Nikola od zawsze interesowała się muzyką. Motywacji do działania dawały jej szkolne występy. Wrażliwa, czuła, żyje muzyką. Paweł śpiew traktuje pobocznie, lecz jego głównym zainteresowaniem jest gra na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych. Obecnie gra również na akordeonie. Jego zainteresowanie w dziedzinie muzyki to przede wszystkim tworzenie ścieżek dźwiękowych w programach komputerowych. Zespół powstał przez przypadek i można powiedzieć: na potrzeby konkursu, lecz zapaliło to w nich niesamowity zapał tworzenia czegoś z własnej wyobraźni.

5. Julia Soska z Dąbrowy Górniczej

Odkąd pamiętam, muzyka zawsze mnie interesowała. Śpiewać zaczęłam, gdy miałam zaledwie 3 latka. Pamiętam, że babcia z dziadkiem zawsze opowiadali, jak jeździłam w wózku albo siedziałam w łóżku i śpiewałam ”Kukułeczkę”. muzyka jest właśnie taką moją odskocznią od rzeczywistości, kompletnie inny świat, bardziej magiczny, można tak to nazwać. Chodzę również do szkoły muzycznej I stopnia w Dąbrowie Górniczej w cyklu 4-letnim na gitarze i fortepianie. Od urodzenia wychowują mnie dziadkowie, którzy są już moją rodziną zastępczą, bardzo wspierają mnie w tym co robię, są na każdym moim występie, koncercie i oddają się mi całym sercem, tak samo jak ja im.


Podobne wpisy

Powiązane treści