Bydgoszcz
8C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 9 • L 6
7C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
7C
Pt
1C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoncert z okazji Święta Województwa na Wyspie Młyńskiej. Wystąpią znani artyści
koncert swieto wojewodztwa - mat prasowe1
15.05.2019 | 13:39

Koncert z okazji Święta Województwa na Wyspie Młyńskiej. Wystąpią znani artyści

Na zdjęciu: Koncert z okazji Święta Województwa odbędzie się na Wyspie Młyńskiej.

Fot. mat. prasowe

Wielkimi krokami zbliża się Święto Województwa. Z tej okazji na początku czerwca w największych miastach regionu odbędą się koncerty z udziałem znanych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej.

Maria Sadowska, Filip Lato, Reni Jusis, Marek Dyjak, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Bovska i Marcelina – to lista wykonawców, którzy 8 czerwca wystąpią podczas Koncertu Muzyki Filmowej „Wyspa Kina”. Artyści wykonają najpiękniejsze utwory do filmów, które powstały w regionie bądź były zrealizowane przez pochodzących z niego twórców. Organizatorzy upamiętnią też jedną z największych przedwojennych gwiazd, urodzoną w Toruniu Helenę Grossównę. W tym roku mija 115 lat od narodzin i 25 lat od śmierci aktorki. Początek koncertu o godz. 20:30.

Koncerty nie są jedynymi atrakcjami, które zaplanowano. Już w niedzielę, 2 czerwca odbędzie się festyn rodzinny Bajkowa Bydgoszcz. Dla najmłodszych zaplanowano też kolorową paradę z placu Wolności oraz festyn na Wyspie Młyńskiej. W piątek, 7 czerwca w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy (wydarzenie biletowane).

Znanych nazwisk nie zabraknie także na koncertach w innych miastach regionu. W Toruniu (7 czerwca) wystąpią Dawid Kwiatkowski, Kasia Kowalska, Grzegorz Hyży, The Dumplings, Czesław Śpiewa, Ten Typ Mes i Mariusz Lubomski, w Grudziądzu (1 czerwca) – Krzysztof Zalewski i L.U.C. z Rebel Babel, w Inowrocławiu (2 czerwca) – Katarzyna Skrzynecka, zaś w Brodnicy (8 czerwca) gwiazdą będzie Andrzej Piaseczny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści