Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEKoncesja wygasła, a alkohol wciąż był na półkach. Do czasu wizyty policjantów
09.02.2017 | 09:05

Koncesja wygasła, a alkohol wciąż był na półkach. Do czasu wizyty policjantów

Napoje z promilami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Na zdjęciu: W sklepie znajdowało się kilka tysięcy napojów alkoholowych.

Fot. wolny dostęp

Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z policjantami przeprowadzili kontrole jednego ze sklepów na terenie Inowrocławia, w którym sprzedawany był alkohol. Okazało się, że w tym punkcie napoje z promilami były rozprowadzane nielegalnie.

Właściciel lokalu posiadał kiedyś koncesje na alkohol, lecz ona wygasła. Mimo to, taki asortyment nadal był w sprzedaży. W sklepie znajdowały się ponad 3 tysiące butelek różnego rodzaju napojów alkoholowych. Zostały one zabezpieczone dla celów dowodowych.

Dlaczego kontrola została przeprowadzona akurat w tym sklepie? – Dzielnicowy z Inowrocławia uzyskał informacje, że w jednym ze sklepów na terenie miasta dochodzi do nieprawidłowości przy sprzedaży alkoholu. Napoje z promilami miały być sprzedawane osobom nieletnim, co jest zabronione. Dlatego funkcjonariusz powiadomił o tym Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.

Właściciel tego punktu handlowego poniesie prawne konsekwencje. – Prowadzone przez Policję postępowanie dotyczy naruszenia przepisu z Art. 43. 1. Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, „Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie”.  Ponadto w takich przypadkach przepis zezwala na orzeczenie przepadku napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy. Można także właścicielowi orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych – informuje asp. szt. Drobniecka.


Powiązane treści