Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 6 • L 4
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKonfederacja o rosnących cenach w sklepach. Pokazano też banknot z kraju afrykańskiego
13-09-2019_ konferencja - Konfederacja, Marcin Sypniewski
13.09.2019 | 18:13

Konfederacja o rosnących cenach w sklepach. Pokazano też banknot z kraju afrykańskiego

Konferencja liderów Konfederacji odbyła się na targowisku przy placu Piastowskich.

Na zdjęciu: Podczas piątkowej konferencji, lider Konfederacji Marcin Sypniewski prezentował tabliczkę z obecnymi i dawnymi cenami podstawowych produktów.

Fot. mat. Konfederacji

Temat drożyny zdominował zorganizowaną przed liderów Konfederacji w okręgu 4 konferencję prasową.

Marcin Sypniewski i Damian Gastoł spotkali się z dziennikarzami w pobliżu targowiska przy placu Piastowskim. Nie bez kozery, bo Sypniewski pokazywał tablicę, na której widniała lista poszczególnych, podstawowych produktów spożywczych i ich cenę obecnie, jak i tę cztery lata temu. Ponadto, na konferencji pokazano banknot z Zimbabwe o nominale 100 trylionów dolarów (jedynka i czternaście zer).

Sypniewski wyliczał, co składa się na cenę każdego towaru. – Wpływają na niego poza cenami produktów, także koszty pracy, transportu (paliwo), prądu, wody, konieczne opłaty, podatek VAT – mówił lider listy Konfederacji w okręgu nr 4. Jego zdaniem, to, że cały czas ceny rosną, jest wynikiem rosnących kosztów pracy oraz podwyższanych podatków. Podkreślił, że ceny nadal będą rosły, a przedsiębiorców niebawem czekać może kumulacja. – Podwyższenie składek na ZUS, duży wzrost kosztów pracy, podwyżka prądu, wzrost cen paliwa. W takim przypadku ceny także pójdą bardzo mocno w górę – komentował Sypniewski.

Lider listy Konfederacji w okręgu nr 4 był pytany o to, jak powstrzymać inflację. Marcin Sypniewski przyznał, że podstawowym zadaniem jest obniżenie składowych ceny, a tymi są koszty pracy, podatki i składki ZUS. – Dlatego po wprowadzeniu programu Konfederacji płace by wzrosły, a ceny nie. Jest to program znacznie lepszy niż programy socjalne – powiedział. Jego zdaniem, wyborcy mają wybór: albo głos na Konfederację, albo drożyznę w sklepach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści